Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dopasowanie słów kluczowych i znaczenie ich kolejności

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,
mam pytanie o dopasowanie słów kluczowych ponieważ ruszam z kampanią i moje pytanie jest następujące.

Czy jak mam produkt to lepiej zrobić tak że wpisze kombinacje jego słowa w dopasowaniu ścisłym czyli:

[buty adidas prime]

[buty prime adidas]

[prime adidas buty]

[prime buty adidas]

[adidas buty prime]

[adidas prime buty]

czy wystarczy ze wpiszę raz w dopasowaniu do wyrażenia " buty adidas prime" i reklama się pokaże jak uzytkowik wpiszę obojętnie jaką kolejność słów ?

Z góry dziękuje za poradę.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lukasz S
listopada 2016

Najlepszy Współtwórca

w danej grupie reklam np. o nazwie budy addidas prime możesz zastosować frazy w dopasowaniu przybliżonym i do wyrażenia

[buty adidas prime]

[buty prime adidas]

[prime adidas buty]

[prime buty adidas]

[adidas buty prime]

[adidas prime buty]

"buty adidas prime"

"buty prime adidas"

"prime adidas buty"

"prime buty adidas"

"adidas buty prime"

"adidas prime buty"

zadbaj również o wykluczające słowa kluczowe na poziomie kampanii i jeśli wymaga tego sytuacja również na poziomie grup reklam

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭

Witaj
" buty adidas prime" nie załatwią Ci wszystkich odmian które wymieniłeś powyżej. Musiałbyś użyć modifykator dopasowania przybliżonego. O dopasowań poczytasz tutaj : https://support.google.com/adwords/answer/2497836

Nowicjusz ✭ ✭

czyli lepiej użyć te wszystkie słowa kluczowe  ale w dopasowaniach do wyrażenia? 

Najlepszy Współtwórca

dopasowanie w modyfikatorze

+buty +addidas +prime

spowoduje, że reklama powinna wyświetlić się na każde z kombinacji, natomiast należy pamiętać, żę + oznacza tyle, że dana fraza ma się pojawić w zapytaniu, ale całe zapytanie może zawierać również inne frazy np.

buty addidas prime najgorsze sklepy

jeśli chcesz aby ktoś wpisywał dokładnie tak frazy jak zapisałeś to w poście, to do tworzenia takich kombinacji przyda Ci się np. https://www.found.co.uk/ppc-keyword-tool/ - bardzo łatwo stworzysz kombinacje w konkretnych dopasowaniach

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Czy lepiej bedzie każde ze słów wpisać w dopasowaniu do wyrażenia ? Mogę pozyskać więcej użytkowników czy jednak będzie to miało odwrotny skutek?

"buty adidas prime"

"buty prime adidas"

"prime adidas buty"

"prime buty adidas"

"adidas prime buty"

Magister ✭

Każdy ma swoje jakieś ulubione strategie Emotikon: Mrugający Ja raczej bym rozważył dopasowanie do wyrażenia. Dopasowanie ścisłe daje Ci największą kontrolę nad tym co wpisuje użytkownik ale za to śr. cpc pewnie będzie wyższe i ograniczy ruch . Modyfikator załatwia Ci wszystkie odmiany za jednym razem ale musisz skupić się bardziej na słowach wykluczających. Natomiast dopasowanie do wyrażenia jest takim rozwiązaniem trochę pośrednim.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Lukasz S
listopada 2016

Najlepszy Współtwórca

w danej grupie reklam np. o nazwie budy addidas prime możesz zastosować frazy w dopasowaniu przybliżonym i do wyrażenia

[buty adidas prime]

[buty prime adidas]

[prime adidas buty]

[prime buty adidas]

[adidas buty prime]

[adidas prime buty]

"buty adidas prime"

"buty prime adidas"

"prime adidas buty"

"prime buty adidas"

"adidas buty prime"

"adidas prime buty"

zadbaj również o wykluczające słowa kluczowe na poziomie kampanii i jeśli wymaga tego sytuacja również na poziomie grup reklam

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

A tak poza konkursem....

Kampania jest dla sklepu czy raczej ściągasz ruch żeby prezentować buty?

Pomyśl nad tym, że ludzie:
- nie zawsze wpisują słowo buty we frazie

- dodają w różnej kolejności frazy sklep, sklep internetowy, sklep online, tanio...

dopasowanie [] nie zgarnie Ci nic poza wpisaną frazą
+adidas +prime - zgarnie Ci sporo dodatkowych fraz
"adidas prime" - zgarnie Ci frazy ze słowami przed i po frazie

A potem... analiza fraz na które faktycznie pokazał się reklama i wykluczenia albo dodawanie do grupy reklam.

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

Witaj,

dostałem od znajomego słowa kluczowe, które stosuje w Adwords ale nie podał mi jakie stosuje dopasowanie. Słowa kluczowe miał zapisane własnie w ten sposób co podałem czyli 

buty adidas prime

buty prime adidas

prime adidas buty

prime buty adidas

adidas buty prime

adidas prime buty

i właśnie chciałem się dowiedzieć od fachowców czy mogą podejrzewać jakie ma dopasowanie bo nie powiedział. Znajomi twierdzi ze jak ma takie słowa to stosuje dopasowanie ścisłe.

Najlepszy Współtwórca

to tylko domysł Emotikon: Szczęśliwy   może być każde dopasowanie

Przeczytaj artykuł, który kiedyś popełniłem odnośnie dopasowań - część 1 poniżej i na samym dole artykułu przejście do części 2.

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Dopasowania-slow-kluczowych-zastosowanie-ciekawe-...

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Przy takim zapisie domniemuje że ma szerokie dopasowanie... ale tak sobie gdybam Emotikon: Szczęśliwy Wszystko zależy od tego jakim jest "specjalistą".

Olej domysły co robi kolega.

Nowicjusz ✭ ✭

przy szerokim dopasowaniu kolejność słów jest znacząca? Czy wystarczy napis adidas buty prime i złapie nam wszytkie kombinacja wpisane przez użytkownika?

Najlepszy Współtwórca

Do takich kombinacji służy modyfikator, aby nie wyklikać budżetu na zbędne frazy.

Odpowiadając na pytanie - tak, wystarczy.

Nadal sugeruję minimum modyfikator Emotikon: Szczęśliwy 

Pamiętaj, że czym lepiej masz dobrane frazy na koncie, tym lepszy będzie wynik jakości, także czasem warto mieć frazy na koncie - różne kombinacje.

Zaczynając od moryfikatora i śledząc wyszukiwane frazy można ocenić, która kombinacja jest najczęściej stosowana i na pewno dodać ją do grupy reklam - zastanowić się czy nie zmienić treści reklamy pod tą dokładnie kombinacje.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Zajmujesz sie ustawianiem kampanii? Mozna info na maila ? 

Student ✭ ✭

Tak. Zobacz tutaj:

https://support.google.com/adwords/answer/2497836?hl=pl