Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dopasowanie ścisłe i kolejność słów

Student ✭ ✭

Witam,

1. Czy tworząc grupę z dopasowaniem ścisłym, czy warto dodawać frazy w odwrotnej kolejności  [nocleg warszawa], [warszawa nocleg] ? Bo każda z fraz jest wyszukiwana, a chyba w takim dopasowaniu są to dla Google dwie różne frazy ?

2. Czy mając w jednej grupie frazę [nocleg warszawa] a w drugiej grupie +nocleg +warszawa jest wszystko ok i może tak zostać ? ponieważ teoretycznie te grupy ze sobą rywalizują i wiem że Gogole nie zaleca duplikacji fraz. Ale takie rozwiązanie [] daje mi większą kontrolę

Dzięki za pomoc

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Dot.: Dopasowanie ścisłe i kolejność słów

Wschodząca Gwiazda
Ad.1 Są to różne frazy i znów odpowiedź taka sama - musisz to sprawdzić.
Jeżeli się okaże, że są wyświetlenia, kliknięcia i konwersje dla tych odwrotnych fraz znaczyło, że warto. Często dla tych odwróconych fraz okazuje się, że jest niższy koszt kliknięcia.
Ja najczęściej uruchamiając kampanię daję do jednej grupy:
[słowo miasto]
[miasto słowo]
+słowo +miasto
A potem regularnie sprawdzam raporty wyszukiwanych fraz by wykluczać niepotrzebne rzeczy i dodawać coś, co jest ok i się częściej powtarza.

Ad. 2
Nie grupuj fraz według dopasowania tylko według ich znaczenia.
Najlepszą opcją jest jeżeli te same frazy w różnych dopasowaniach i różnej kolejności są w tej samej grupie, bo jaki jest sens tworzyć dla nich oddzielne grupy?

Wracając do Twoich pierwszych pytań dot. organizacji konta to rozdzielanie fraz według typu dopasowania na kilka kampanii jest raczej bezcelowe.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Ad.1 Są to różne frazy i znów odpowiedź taka sama - musisz to sprawdzić.
Jeżeli się okaże, że są wyświetlenia, kliknięcia i konwersje dla tych odwrotnych fraz znaczyło, że warto. Często dla tych odwróconych fraz okazuje się, że jest niższy koszt kliknięcia.
Ja najczęściej uruchamiając kampanię daję do jednej grupy:
[słowo miasto]
[miasto słowo]
+słowo +miasto
A potem regularnie sprawdzam raporty wyszukiwanych fraz by wykluczać niepotrzebne rzeczy i dodawać coś, co jest ok i się częściej powtarza.

Ad. 2
Nie grupuj fraz według dopasowania tylko według ich znaczenia.
Najlepszą opcją jest jeżeli te same frazy w różnych dopasowaniach i różnej kolejności są w tej samej grupie, bo jaki jest sens tworzyć dla nich oddzielne grupy?

Wracając do Twoich pierwszych pytań dot. organizacji konta to rozdzielanie fraz według typu dopasowania na kilka kampanii jest raczej bezcelowe.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
"Najlepszą opcją jest jeżeli te same frazy w różnych dopasowaniach i różnej kolejności są w tej samej grupie"

No ok, jest to sensowne, ale jest to sprzeczne z zaleceniami Google, ponieważ mamy kilka fraz które mogą wyświetlić reklamę i same ze sobą rywalizują.

Czyli
"noclegi warszawa"
[noclego warszawa]
+noclegi +warszawa

Chyba że coś źle zrozumiałam ?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Bardzo dobrze zrozumiałaś i nie wiem czemu miałoby to być sprzeczne z zasadami Google.
Jak ktoś wpisze "noclegi warszawa" zostanie dopasowane do [], jak ktoś wpisze "noclegi warszawa tanio" zostanie dopasowane do "", a jak "warszawa tanie noclegi" to do ++

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
One nie będą rywalizować, tylko zależnie co Internauta wpisze to dana fraza zostanie przypisane do danego dopasowania.

Np. :
fraza "tanie noclegi Warszawa" - zostanie przypisana do "noclegi Warszawa"
fraza "noclegi Warszawa" - zostanie przypisana do [noclegi Warszawa]
fraza "noclegi centrum Warszawa" - zostanie przypisana do +noclegi + Warszawa

Musisz nauczyć się rozumieć dopasowanie by robić analizy i nie tracić czasem fajnych (efektywnych) fraz.

Adaśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Koledzy Ci bardzo dobrze doradzili. Natomiast Google jak najbardziej zaleca nie używać duplikujących się fraz w obrębie grupy reklam, czy kampanii, ale używając różnych dopasowań nie używasz duplikatów. Każde z tych dopasowań ma swoje określone zadanie.

Kiedyś popełniłem ten artykuł (artykuł składa się z dwóch części). Dokładnie opisuje w jaki sposób Google wybiera dla jakiej frazy wyświetlić reklamę itp.

Dominik Myślak