AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Docelowy udział w wygranych aukcjach

Student ✭ ✭ ✭

Hej! Emotikon: Szczęśliwy Czytałem ale nie znalazłem, co się dzieje gdy konkurent ustawiony w "Docelowy udział w wygranych aukcjach" będzie dużo niżej niż chcemy, np. na 8 miejscu (obecnie nieaktualne), czy my będziemy na 7 czy wysoko, jeśli deklarujemy wysokie max. CPC?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Docelowy udział w wygranych aukcjach

Wschodząca Gwiazda
Strategia "Docelowy udział w wygranych aukcjach" zrobi tylko tyle abyś przebił wytypowanego konkurenta. Deklarowane max. CPC służy wyłącznie do ograniczenia ( kontrolowania ) wydatków w przypadku, kiedy konkurent będzie pobijał stawki lub wzrośnie jakoś reklam co mam wpływ na ranking. Adaśko

Student ✭ ✭ ✭

Ale wciąż nie wiem, czy strategia trzyma o +1 nad konkurentem czy idzie na maxa, jeśli max CPC pozwala w sytuacji gdy konkurent jest dużo niżej?

Wschodząca Gwiazda
Stawki nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym, tylko raz dziennie na podstawie danych o udziale wygranych aukcji.
W związku z tym to nie jest tak, że system ustawi przy każdej aukcji Twoją stawkę na taką wartość by przelicytować konkurencyjną domenę byś miał zawsze pozycję o 1 wyższą.

Jeśli ustawisz udział wygranych aukcji na 100% system będzie sukcesywnie podnosić Twoje stawki, aż zaczniesz wygrywać w każdej aukcji z konkurentem lub stawka osiągnie określony limit.

Ale jeśli ten docelowy udział wygranych aukcji ustawisz na 50% to raz będziesz przed konkurentem, a raz za nim.

Przy założeniu niezmienności stawek przez konkurenta i braku innych czynników to przy ustawieniu udziały wygranych aukcji na 100% i braku limitów budżetu i limitu stawki może się okazać, że Twoja pozycja będzie średnio o jedną pozycję wyższa od konkurenta, ale dość dużo tych warunków Emotikon: Szczęśliwy

Czytałeś wszystko co jest w pomocy na ten temat?
https://support.google.com/adwords/answer/6268616?hl=pl&ref_topic=6294205
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Racja, nie doczytałem o tym "raz dziennie", w przyszłości zrobią pewnie mechanizm "na żywo".

[ Edytowane ]
Student ✭

Czy istnieje jakiś inny sposób na przelicytowanie domeny konkurencji? Mam ustawioną strategię "docelowy udział w wygranych aukcjach" od 7 dni, a nie przynosi to zauważalnych skutków, przy czym średnie stawki za kliknięcie też jakoś znacznie nie wzrosły, więc podstawowe założenie nie jest spełniane. Etap "nauki" został już zakończony, a strategia ma status "bez ograniczeń".

Wszechwiedzący ✭

Nie ma innego sposobu jeśli punktem odniesienia ma być inna domena. Pozostaje Ci manewrowanie stawkami i dbanie o wynik jakości, żeby zminimalizować wzrost kosztów.

________
Booguś