Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Docelowy CPA

Student ✭

Witam,

W ramach jednej kampanii sprzedaję towary (każdy w innej grupie), na których nie da się ustawić jednego CPA ponieważ towary te mają diametralnie różne ceny (więc inny jest dla każdego maksymalny koszt pozyskania).

Czy w związku z tym, muszę ustawiać strategię Docelowy CPA osobno dla każdej grupy i ustawiać im inny koszt pozyskania?

Grupa produktów jest tylko kilka więc to nie problem, ale jak się ma setki grup? Co wtedy?

Pozdr

Piotr

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Docelowy CPA

Najlepszy Współtwórca
Mozesz uzyc elastycznej strategii ustalania stawek CPA per grupa reklam:
https://support.google.com/adwords/answer/2979071?hl=pl (K4)

Przed ustawieniem takiego automatu sprawdz swoj wspolczynnik konowersji czy jest staly w czasie i czy dana grupa reklam sprzedaje ten produkt, ktory jest promowany. Roznie z tym bywa.

Dot.: Docelowy CPA

Student ✭ ✭
Tak jak pisze @Maciej Lewiński.
Zamiast stawek CPA możesz na poziomie grup (co myślę, że przy sklepie internetowym jest bardziej wskazane) ustawić elastyczne ustawiania stawek pod kątem Docelowego zwrotu z nakładu na reklamę, czyli ROAS. W przypadku sklepów ta opcja sprawdza mi się lepiej niż stawki CPA
Roman Rozenberger