Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy warto dodawać to samo słowo kluczowe w różnych dopasowaniach?

Student ✭ ✭ ✭

Chodzi i o takie słowa kluczowe w obrębie jednej kampanii

słowo kluczowe

+słowo +kluczowe

"słowo kluczowe"

[słowo kluczowe]

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
października 2015

Dot.: Czy warto dodawać to samo słowo kluczowe w różnych dopasowaniach

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomek my Cię pamiętamy Emotikon: Szczęśliwy

W tym temacie w ostatnim poście podałem Ci link do artykułu, który to wyjaśnia

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/Jak-to-jest-z-tym-konkuowaniem-s%C5%82...

Dodatkowo ten temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/R%C3%B3%C5%BCne-dopasowania-s%C5%82%C3... odpowiada na Twoje pytanie bo zadane zostało identyczne pytanie.

a w skrócie...   każde dopasowanie ma inne zadanie. Jeśli jesteś świadomy jakie to jak najbardziej ma to sens.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
października 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomek my Cię pamiętamy Emotikon: Szczęśliwy

W tym temacie w ostatnim poście podałem Ci link do artykułu, który to wyjaśnia

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/Jak-to-jest-z-tym-konkuowaniem-s%C5%82...

Dodatkowo ten temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/R%C3%B3%C5%BCne-dopasowania-s%C5%82%C3... odpowiada na Twoje pytanie bo zadane zostało identyczne pytanie.

a w skrócie...   każde dopasowanie ma inne zadanie. Jeśli jesteś świadomy jakie to jak najbardziej ma to sens.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Cześć Tomasz KEmotikon: Szczęśliwy

Powiem tak. Ja testowałam to rozwiązanie kiedyś, ale rozbijając taki rodzaj słów na grupy reklam. W każdej z grup było po jednym słowie w konkretnym dopasowaniu. Ja na tej zasadzie próbowałam zlokalizować"

najdroższe frazy
najlepiej konwertujące
a przy okazji zbudować nowe odmiany

A testować zawsze warto!

Magister ✭ ✭ ✭
Podobnie jak Dominikowi "temat wydaje mi się znajomy" Emotikon: Mrugający

Odpowiem więc w następujący sposób: unikam takich słów w obrębie jednej kampanii, raczej robię osobne kampanie dla różnych dopasowań (na pewno oddzielam ścisłe od przybliżonego), abym mógł lepiej dostosować treść reklam.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭

Hej Dominik Emotikon: Szczęśliwy. Zawsze uważałem, że warto dodawać wiele dopasowań z tą samą frazą bo jednak im ściślejsze tym lepiej bo Google najpierw wybiera słowa z dopasowaniem najmocniejszym i jeśli ich nie znajdzie to idzie "dalej w dół" (do wyrażenia, modyfikator, przybliżone).

Wracając do mojego case'u Emotikon: Mrugający w jednej z kampanii mam słowa kluczowe jak poniżej

+A +B +C

"A B C"

[A B C]

i żeby było zabawniej to jeszcze kilka z polskimi znakami Emotikon: Mrugający

+Ą +B +Ć

"Ą B Ć"

[Ą B Ć]

Na chłopski rozum nie ma tu duplikatów i wszystkie powinny się wyświetlać "bez żadnego ale".

I teraz google w wynikach jakości podaje mi takie komunikaty:

+Ą +B +Ć  -> To słowo kluczowe powoduje wyświetlanie innych reklam z podobnym słowem kluczowym: [A B C] -<bez polskich znaków

WTF?

"Ą B Ć" -> Jedna z Twoich pozostałych reklam jest już wyświetlana dla tego słowa kluczowego

Najlepszy Współtwórca
w takim przypadku to co sugerowała Paulina może mieć zastosowanie u ciebie.

Dopasowanie do wyrażenia domyślnie może pojawiać się również z literówkami i jeśli za takowe w Twoim przypadku zostało uznane to hasło to wyświetla się tylko jedno.

Rozdziel je na dwie grupy reklam i wyklucz wzajemnie by na pewno dane hasło spowodowało wyświetlenie.
Dominik Myślak