Obecnie 181 forumowiczów jest online
Obecnie 181 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy mogę prowadzić 2 różne kampanie jednocześnie, a dotyczące usług tej samej firmy?

Magister ✭

Witam
Niedawno utworzyłam swoją pierwszą kampanie adwords. Chciałabym dodatkowo wprowadzić drugą kampanię na inne usługi tej samej firmy. Czy to możliwe? Utworzyłam już grupę reklam, tekst reklamy, język, lokalizację, słowa kluczowe itp. ale jak przechodzę do płatności to nie widzę, abym to miała płacić za kampanię nr 2. Czy jeśli jest ona ustawiona jako aktywna, to google będzie wiedziało, że płace za tą drugą kampanię a nie jeszcze raz za tą pierwszą?Tym bardziej, że saldo mam już coraz mniejsze z pierwszej kampanii...bo trochę już kliknięć było. Chcę ponownie wykonać przelew metodą ręczną. Pokazuje mi się oczywiście nr konta i adres google, ale nie mam pewności czy zapłacę za drugą kampanie, choć wysokość budżetu dziennego między jedną a drugą kampanią się różni( co prawda nieznacznie).

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Czy mogę prowadzić 2 różne kampanie jednocześnie, a dotyczące usług tej samej firmy?

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Krzysztof Tosik odpowiedział:

Możesz prowadzić promocję innych usług firmy na tym samym koncie. Do tego celu najlepiej stworzyć odrębną kampanię. Dzięki temu będziesz m.in. miała możliwość:

- ustalenia odrębnych budżetów dziennych
- kierowania na różne języki
- kierowania na rożne lokalizacje
- kierowania na różne sieci 
- wyświetlania o innych godzinach (harmonogram reklam)

Jeżeli promujesz różne usługi/strony na tym samym koncie AdWords są one zasilane z tego samego źródła (karta/przelew). Nie możesz osobno uzupełniać budżetów różnych kampanii. Możesz natomiast ustalać dzienne środki (budżet dzienny), które chcesz wydać na reklamę na poziomie kampanii. Poniżej grafika:

Budżet

Wszystkie kampanie zapisane na koncie korzystają z tego samego źródła finansowania. Jeżeli środki, które widzisz na koncie pod zakładką Płatności/Podsumowanie płatności ulegną wyczerpaniu przestaną się emitować reklamy z wszystkich kampanii. Jeżeli posiadasz środki na finansowanie kampanii będą one pobierane niezależnie przez każdą z kampanii aż do osiągnięcia limitu określonego na koncie.

Jeżeli chcesz rozdzielić finansowanie dwóch różnych kampanii musisz założyć drugie konto AdWords. Wtedy będziesz miała możliwość zasilania kampanii przelewami na dwa różne konta. Pamiętaj jednak, że nie możesz reklamować tej samej strony z dwóch różnych kont AdWords.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
listopada 2015

Dot.: Czy mogę prowadzić 2 różne kampanie jednocześnie, a dotyczące usług tej samej firmy?

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Krzysztof Tosik odpowiedział:

Możesz prowadzić promocję innych usług firmy na tym samym koncie. Do tego celu najlepiej stworzyć odrębną kampanię. Dzięki temu będziesz m.in. miała możliwość:

- ustalenia odrębnych budżetów dziennych
- kierowania na różne języki
- kierowania na rożne lokalizacje
- kierowania na różne sieci 
- wyświetlania o innych godzinach (harmonogram reklam)

Jeżeli promujesz różne usługi/strony na tym samym koncie AdWords są one zasilane z tego samego źródła (karta/przelew). Nie możesz osobno uzupełniać budżetów różnych kampanii. Możesz natomiast ustalać dzienne środki (budżet dzienny), które chcesz wydać na reklamę na poziomie kampanii. Poniżej grafika:

Budżet

Wszystkie kampanie zapisane na koncie korzystają z tego samego źródła finansowania. Jeżeli środki, które widzisz na koncie pod zakładką Płatności/Podsumowanie płatności ulegną wyczerpaniu przestaną się emitować reklamy z wszystkich kampanii. Jeżeli posiadasz środki na finansowanie kampanii będą one pobierane niezależnie przez każdą z kampanii aż do osiągnięcia limitu określonego na koncie.

Jeżeli chcesz rozdzielić finansowanie dwóch różnych kampanii musisz założyć drugie konto AdWords. Wtedy będziesz miała możliwość zasilania kampanii przelewami na dwa różne konta. Pamiętaj jednak, że nie możesz reklamować tej samej strony z dwóch różnych kont AdWords.