Obecnie 287 forumowiczów jest online
Obecnie 287 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy do Remarketingu potrzebna jest zmiana kodu GA?

Student ✭ ✭ ✭

dodanie linijki:

ga('require', 'displayfeatures');

I tylko taki sposób jest dobry aby zadziałało zbieranie listy odbiorców? 

Wczoraj czytałem coś o sposobie alternatywnym bez ingerencji w kod (odbiorcy-> włączenie remarketingu). Wczoraj na jednej stronie to zastosowałem ale widzę, że pomimo wejść na stronę lista odbiorców jest pusta ...czyli nie działa. Natomiast "hardcorowy" sposób zawsze działał. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: Czy do Remarketingu potrzebna jest zmiana kodu GA?

Wschodząca Gwiazda
Pomoc Google Analytics pod tym względem jest wyczerpująca:
https://support.google.com/analytics/answer/2444872?hl=pl&ref_topic=2611283&vid=1-635773197558392893...
"Włączanie remarketingu i funkcji raportowania o reklamach w przypadku usługi internetowej
Aby włączyć funkcje reklamowe w przypadku usługi internetowej, możesz:
- zmodyfikować ustawienia usługi,
- zmodyfikować kod śledzenia."

Czyli opcje są dwie. Albo modyfikacja ustawień, albo modyfikacja kodu.
Obie opcje działają. Naprawdę już od dłuższego czasu przestałem korzystać z modyfikacji kodu na rzecz konfiguracji usługi i listy remarketingowe działają.
Natomiast co do infolinii Google to najprawdopodobniej ktoś mógł nie być na czasie - w końcu tak wiele się zmienia, że można nie nadążać za zmianami Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Modyfikacja kodu śledzącego w celu włączenia remarketingu już od dłuższego czasu nie jest konieczna, aczkolwiek konfiguracja samej usługi GA w tym względzie już się kilka razy zmieniała.
Aktualnie należy wejść do konfiguracji Usługi, czyli Administracja > Informacje o śledzeniu > Gromadzenie danych i tam włączyć Remarketing.
To pozwoli na tworzenie i wykorzystywanie list remarketingowych utworzonych w GA zarówno na potrzeby reklam w sieci reklamowej jak i w sieci wyszukiwania.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Dzisiaj gadałem o tym z gościem na Infolinii Google'a i on powiedział, że trzeba dodać kod na stronę Emotikon: Smutny. Sam już nie wiem jak to jest.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Pomoc Google Analytics pod tym względem jest wyczerpująca:
https://support.google.com/analytics/answer/2444872?hl=pl&ref_topic=2611283&vid=1-635773197558392893...
"Włączanie remarketingu i funkcji raportowania o reklamach w przypadku usługi internetowej
Aby włączyć funkcje reklamowe w przypadku usługi internetowej, możesz:
- zmodyfikować ustawienia usługi,
- zmodyfikować kod śledzenia."

Czyli opcje są dwie. Albo modyfikacja ustawień, albo modyfikacja kodu.
Obie opcje działają. Naprawdę już od dłuższego czasu przestałem korzystać z modyfikacji kodu na rzecz konfiguracji usługi i listy remarketingowe działają.
Natomiast co do infolinii Google to najprawdopodobniej ktoś mógł nie być na czasie - w końcu tak wiele się zmienia, że można nie nadążać za zmianami Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Jak najbardziej działa i jedno i drugie. Sprawdziłem na dwóch stronach na jednej zmieniałem kod (dodawałem dodatkową linijkę), a na drugiej włączyłem tylko remarketing. Na obu działa i buduje listę odbiorców do remarketingu Emotikon: Szczęśliwy