Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy da się zmienić końcowy URL reklam bez utraty statystyk

Nowicjusz ✭

Czy mogę zmienić końcowy URL we wszystkich reklamach, bez utraty dotychczasowych statystyk? Wiem, że mogę zrobić zbiorczą edycję ale to wykasuje mi statystyki, druga opcją jaką widzę to zduplikowanie wszystkich reklam z nowym adresem końcowym i wstrzymanie tych ze starym, z pomocy Adwords wynika że jest możliwe uaktualnienie, ale widzę tylko opcję uaktualnienia linków do podstron, której i tak nie udaje mi się zrobić. Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika R
stycznia 2017

Dot.: Czy da się zmienić końcowy URL reklam bez utraty statystyk

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W momencie zmiany reklamy (w tym końcowego adresu URL) reklama jest kasowana i w jej miejsce tworzona jest nowa reklama, ale statystyki nie są kasowane. Tylko standardowo usunięte reklamy są ukryte i dlatego nie widzisz ich statystyk.

Ale wystarczy zmienić opcję wyświetlania na "Wszystkie" wówczas nawet usunięte reklamy się wyświetlą i będziesz mieć ich statystyki.

wszystkie-reklamy.png

Oczywiście takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

Drugą opcją jest ta, którą sama napisałaś - czyli utworzenie kopii reklam i wstrzymanie starych wersji.

W tym celu możesz będąc na karcie reklamy wykorzystać opcję Edytuj > Zmień reklamy. Po wybraniu tej opcji pojawi Ci się okienko dialogowe, gdzie możesz wybrać typ reklam, które chcesz zmieniać (reklamy tekstowe, rozszerzone reklamy tekstowe, itd.) oraz możesz zaznaczyć opcję "Skopiuj wybrane reklamy i wpisz tekst w duplikatach", która pozwoli zrobić kopię reklam bez kasowania starych i wprowadzić zmiany w kopiach.

Pamiętaj, żeby najpierw zaznaczyć reklamy, w których chcesz wprowadzić zmiany i zanim zastosujesz zmiany skorzystaj z opcji "Podgląd zmian".

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Monika R
stycznia 2017

Dot.: Czy da się zmienić końcowy URL reklam bez utraty statystyk

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W momencie zmiany reklamy (w tym końcowego adresu URL) reklama jest kasowana i w jej miejsce tworzona jest nowa reklama, ale statystyki nie są kasowane. Tylko standardowo usunięte reklamy są ukryte i dlatego nie widzisz ich statystyk.

Ale wystarczy zmienić opcję wyświetlania na "Wszystkie" wówczas nawet usunięte reklamy się wyświetlą i będziesz mieć ich statystyki.

wszystkie-reklamy.png

Oczywiście takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

Drugą opcją jest ta, którą sama napisałaś - czyli utworzenie kopii reklam i wstrzymanie starych wersji.

W tym celu możesz będąc na karcie reklamy wykorzystać opcję Edytuj > Zmień reklamy. Po wybraniu tej opcji pojawi Ci się okienko dialogowe, gdzie możesz wybrać typ reklam, które chcesz zmieniać (reklamy tekstowe, rozszerzone reklamy tekstowe, itd.) oraz możesz zaznaczyć opcję "Skopiuj wybrane reklamy i wpisz tekst w duplikatach", która pozwoli zrobić kopię reklam bez kasowania starych i wprowadzić zmiany w kopiach.

Pamiętaj, żeby najpierw zaznaczyć reklamy, w których chcesz wprowadzić zmiany i zanim zastosujesz zmiany skorzystaj z opcji "Podgląd zmian".

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca

Możesz dodać końcowy URL na poziomie słów kluczowych. Ma on wyższy priorytet niż url końcowy dla reklamy. Dzięki temu zachowasz ciągłość statystyk dla każdej reklamy.

Nowicjusz ✭

Czy mogłabym Cię prosić o rozwinięcie odpowiedzi, w którym miejscu istnieje taka opcja?

Najlepszy Współtwórca

1 sposób:

Karta słowa kluczowe, zaznacz wybrane słowa i z rozwijanej listy "edytuj" wybierasz opcję: Zmień końcowe adresy URL

2 sposób:

karta słowa kluczowe, za pomocą listy rozwijanej "kolumny" dodaj dodatkową kolumnę "Końcowy URL".

Znajduje się w grupie kolumn "atrybuty".

Na karcie słowa pojawi się dodatkowa kolumna "Końcowy URL" którą można bezpośrednio edytować dla każdego słowa kluczowego odrębnie.