AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy Polacy z uk zobaczą moją reklamę ?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam 

Jak w tytule czy osoby z uk korzystające z google.pl widzą moją reklamę? 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz13
września 2015

Dot.: Czy Polacy z uk zobaczą moją reklamę ?

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zależy od ustawień kierowania reklamy. Załóżmy, że kierujesz reklamy na Polskę i język polski.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.pl, używając polskiego interfejsu to reklama zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.pl, używając angielskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.co.uk, używając polskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.co.uk, używając angielskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Stanie się tak na podstawie domeny używanej przez osobę z UK (google.pl), mimo że kampania nie jest kierowana na UK. Domena używana przez użytkownika jest głównym czynnikiem określania jego lokalizacji.

To jest dość zawiłe i najlepiej sprawdzić sobie emisję w wybranym kraju i przy wybranych ustawieniach językowych używając narzędzia.

Przy ustalaniu lokalizacji użytkownika, Google bierze też pod uwagę kilka czynników, jak:

• domena Google (google.pl, google.de, google.fr itd.)
  • adres IP
  • profil Google (w sieci reklamowej)
  • wyszukiwana lokalizacja (tylko jeśli użytkownik znajduje się w tym samym kraju)

Więcej na ten temat tu.

O zaawansowanych opcjach lokalizacji tu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mateusz13
września 2015

[ Edytowane ]

Zależy od ustawień kierowania reklamy. Załóżmy, że kierujesz reklamy na Polskę i język polski.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.pl, używając polskiego interfejsu to reklama zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.pl, używając angielskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.co.uk, używając polskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Jeżeli użytkownik z UK wejdzie na google.co.uk, używając angielskiego interfejsu to reklama nie zostanie wyemitowana.

Stanie się tak na podstawie domeny używanej przez osobę z UK (google.pl), mimo że kampania nie jest kierowana na UK. Domena używana przez użytkownika jest głównym czynnikiem określania jego lokalizacji.

To jest dość zawiłe i najlepiej sprawdzić sobie emisję w wybranym kraju i przy wybranych ustawieniach językowych używając narzędzia.

Przy ustalaniu lokalizacji użytkownika, Google bierze też pod uwagę kilka czynników, jak:

• domena Google (google.pl, google.de, google.fr itd.)
  • adres IP
  • profil Google (w sieci reklamowej)
  • wyszukiwana lokalizacja (tylko jeśli użytkownik znajduje się w tym samym kraju)

Więcej na ten temat tu.

O zaawansowanych opcjach lokalizacji tu.

Nowicjusz ✭
Ok, a jak ustawić Adwords jeśli mam firme w UK, ale chciałbym mieć reklamę skierowaną do Polaków w UK. Np. ktoś szuka księgowego a nie accountant. Bo jak daje obszar UK to moge pisać tylko po ang.

Kieruj na UK i język polski.

Możesz pisać też po polsku. Może masz problem na poziomie systemu operacyjnego i klawiatury. Jeżeli brak polskich znaków spróbuj skrótu: Ctr+Shift