Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Częstotliwość wyświetlania reklam

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Od kilku dni prowadzę reklamę Adwords i mam problem z ciągłością wyświetlania reklam. Działa to wszystko co najmniej dziwnie a mianowicie

Reklamy wyświetlają się jest ok i nagle przestają być widoczne na kilka godzin, różnie to się dzieje nieraz na 2h nieraz na 5 a czasami 12h i znów się pojawiają na kilka godzin. Nie mam ustawionych czasów wyświetleń reklamy mają się wyświetlać cały czas, kampania skierowana dla Polski, czas ustawiony warszawski, kwoty dla danych słów są dość wysokie budżety również wręcz bardzo wysokie. Infolinia twierdzi że wszystko ok ale coś jest nie tak. Kampania trwa od kilku dni. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Mariusz Emotikon: Szczęśliwy

A jak sprawdzasz czy reklamy się wyświetlają?

________
Booguś

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Poprzez diagnostykę, poprzez odwiedzających witrynę online oraz przede wszystkim w Adwords są wykresy które pokazują ilość wyświetleń w danym czasie tzn godzinach. Widzę że po prostu mnie nie ma. Pani z infolinii powiedziała również że są przestoje ale to tak niby ma działać co jest według nie prawdą bo skoro moja konkurencja wyświetla się cały czas a ja nie tzn że coś jest nie tak. Pozdrawiam

wykres.jpg

Dot.: Częstotliwość wyświetlania reklam

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć,

26 wyświetleń to bardzo, bardzo mało - kierowanie reklam, które stosujesz jest za wąskie.

Te przerwy związane są z tym, że ludzie musza jakoś wrócić do domów bez patrzenia w ekran Emotikon: Szczęśliwy

Inaczej mówiąc jest to naturalny trend związany z tym jak użytkownicy korzystają z urządzeń elektronicznych.

W pewnych godzinach jest po prostu mniej wyszukiwań.

Może podeślij słowa kluczowe, których używasz to coś doradzimy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tu jest lepiej cała kampania ma w danej godzinie ok 1500 wyświetleń żeby w kolejnych godzinach było 0 ? Z całym szacunkiem Panie Krzysztofie ale chyba wiemy że to nie realne proszę zerknąć niżejwykres.jpg

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To rzeczywiście jest ciekawe Emotikon: Szczęśliwy

Kilka pytan:

a) Codziennie jest tak samo?

b) Jak to wygląda w Weekend?

c) Co to za branża?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tak codziennie jest tak samo noooo może oprócz wczoraj bo kampania przetrwała prawie cały dzień. Weekend to do ok 11 rano w sobotę było ok a następnie była długa pauza bo aż do niedzieli do godz 19. Nie wiem co robić skoro na infolinii mówią że jest ok a tu ewidentnie widać jakiś kłopot. Płatności są automatyczne.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Branża?

Kampanie zakupowe czy tekstowe?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie mam określonej branży promuję różne produkty raczej drobne RTV i produkty fitnes a dotyczny kampanii Tekstowej Adwords. Google zakupy jeszcze nie aktywowałem.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

A podgląd i diagnostyka reklam co mówi?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie, Twoja reklama obecnie nie wyświetla się dla tego słowa kluczowego. Może być kilka powodów.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Wrzuć na ten wykres: średni cpc oraz kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czerwony Wyświetlenia

Niebieski Kliknięcia

Żółty Średni CPCwykres.jpg

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Jaka tam jest stawka za kliknięcie na żółtej linii?

Jaką masz średnią pozycję?