AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czas wizyty 0:00:00 Odrzucenia 100%

Nowicjusz ✭

Chciałabym wrócić do tematu czasu wizyt i odrzuceń na stronie na poziomie 0:00:00. Niestety takie wejścia w przypadku mojej strony to 75% wszystkich wejść. Rozliczam się z firmą pozycjonującą z opcją CPC z frazami na długi ogon. Z racji tego że jestem kompletnym laikiem moje pytania mogą zabrzmieć dziwnie. Zastanawiam się czy firma pozycjonująca nie generuje sztucznego ruchu, którego nie można określić mianem ''ludzkiego". Czy to w ogóle można sprawdzić. Podejrzenia padły również na źle skonfigurowany GA. Po zmianie jego "położenia" w kodzie strony - co zostało zaproponowane przez pozycjonera - sytuacja nie zmieniła się i nadal z 15 dni maja takie wejścia to 73% wszystkich wejść. 

Czy w związku z powyższym mam podstawy do złożenia reklamacji na generowanie sztucznego ruchu? Oczywiście muszę dodać, że moim zamiarem nie jest uchylanie się od płacenia za wykonaną pracę ale nie chciałabym również być oszukiwana. Czy mogę w jakiś sposób zweryfikować te wejścia i reklamować wystawione faktury? Proszę o pomoc :-)   

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Takie zjawisko wynikać może z kilku czynników.

Przede wszystkim metoda pomiaru czau i odrzuceń:

- odrzucenia to wizyty które zakończyły się na stronie wejścia (użytkownik nie widział innych podstron)

- cza liczony jet pomiędzy poszczególnymi odsłonami

Tak więc użytkownik który spędzi na stronie 3 min ale nie przejdzie na koleją stronę będzie miał dokładnie taki wynik jak u Ciebie.

Możliwa jest wprowadzenie korekty do tej metody pomiaru poprzez modyfikację działania kodów śledzących w obrębie witryny.

Ew. dodatkowe inne przyczyny:

- spam (np skrypt GA uruchomiony na innym serwerze),

- boty generujące różnego rodzaju nietypowe dla ludzi zachowania (właśnie głównie odwiedziny 1-odsłonowe)

- błędy w implementacji kodu GA,

- na końcu dopiero brałbym pod uwagę czyjąś złą wolę w różnej postaci Emotikon: Szczęśliwy

Dla pełnej diagnozy konieczny jest wgląd w konto.

Nowicjusz ✭

Dziękuję za wstępną ale szybką odpowiedź, aby otrzymać taką diagnozę co muszę uczynić?

Nowicjusz ✭

Nie wiem czy to może być pomocne ale teraz zauważyłam, że witryną odsyłającą jest automatic-seo.com :-(

Najlepszy Współtwórca

No to ciekawie Emotikon: Szczęśliwy

Sprawdź jeszcze wymiar dodatkowy: "nazwa hosta". Czy nazwa hosta zgadza się z nazwą Twojej domeny?

Czy to za ten ruch komuś płacisz?

Forum jest po to by udzielać porad publicznie, oczywiście o ile to możliwe.

Jednak kiedy sięgamy wgłąb konta lub trzeb by ujawnić dane osobowe lub biznesowe, czyli coś co nie powinno być publiczne, możesz zwrócić się do dowolnego uczestnika wchodząc na jego profil. Jeśli ktoś dopuszcza kontakt prywatny zazwyczaj jest tam jakaś wskazówka.

Nowicjusz ✭

No właśnie o takich danych nie chciałabym to wspominać, w związku z tym czy mogę liczyć na pomoc poprzez kontakt prywatny? Byłabym wdzięczna za podpowiedź :-)

Najlepszy Współtwórca

Zróbmy tak. Mogę rzucić okiem na konto jeśli chcesz. i wrócimy tu na Forum z dalszą odpowiedzią czy dyskusją. Ne chcę odbierać innym możliwości poczytania o ew. podobnych problemach - taka jest idea tego Forum.

Generalnie wygląda mi to na spam lub efekt działania jednego z narzędzi. Ale ok. Możemy sprawdzić.

Nowicjusz ✭

Oczywiście jestem zainteresowana, proszę o kontakt co i gdzie podesłać :-)

Najlepszy Współtwórca

Jak pisałem wcześniej klikając w fotkę możesz przejść na profil prywatny każdego użytkownika i użyć informacji, które tam znajdziesz. Tu nie wolno podawać danych kontaktowych.