Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cel dla formularza bez przeładowania strony

Nowicjusz ✭

Mam problem, opisałem go w temacie "Ustawienie celu dla formularza", ale tamten temat widnieje jako rozwiązany i być może dlatego nie uzyskuję odpowiedzi. 

Oto moje pytanie:

Używam kodu UA, wpisałem sobie kod onclick do przycisku wyślij formularz na zasadzie zdarzenia. 

Zadziałało, jednak teraz zlicza mi każde kliknięcie w formularz, nawet jak nie doszło do wysyłki. Korzystam z jakiegoś gotowego skryptu formularza który po udanej wysyłce pokazuje treść na stronie "Formularz wysłany poprawnie". 

Chciałem podpiąć kod dla zdarzenia, jednak gdy otwieram stronę z formularzem ten tekst "Formularz wysłany poprawnie" już w tym momencie jest widoczny w kodzie źródłowym, a po wysłaniu fizycznie jest on pokazany również na stronie. 

Czy w takim razie muszę przerobić ten formularz w taki sposób, aby ten tekst nie był widoczny w kodzie źródłowym od samego początku?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Cel dla formularza bez przeładowania strony

Wschodząca Gwiazda

Musisz w kodzie tego skryptu namierzyć kod odpowiedzialny za pokazanie tego komunikatu po poprawnej wysyłce i tam dodać kod przesyłający zdarzenie.

Jeżeli podasz adres strony z formularzem to pomogę Ci namierzyć odpowiedni fragment kodu.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Cel dla formularza bez przeładowania strony

Magister ✭ ✭ ✭

Możesz to zrobić za pomocą Google Tag Manager.

Tutaj masz wideo jak to zrobić.

W GTM przygotujesz reguły sprawdzające, czy każde pole zostało wypełnione. I co najważniejsze czy pole e-mail jest poprawnie wypełnione. Następnie będzie Ci tylko zliczać te kliknięcia w Wyślij, które powodują przesłanie formularza. Na podstawie takich reguł możesz również przygotować konwersje w AdWords

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X