Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Capping w remarketingu

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam pytanie o ograniczenie wyświetlania reklam - jaki ustawiacie zazwyczaj capping w swoich kampaniach remarketingowych? Jaka liczba najlepiej się sprawdza aby nie zalewać użytkowników przekazem, ale też mieć efektywną kampanię.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
września 2015

Dot.: Capping w remarketingu

Wschodząca Gwiazda
Wojciech - weź pod uwagę, że te reklamy chodzą za użytkownikiem dzień w dzień (dopóki jest na liście) więc te 4-7, które proponuje Leszek to wcale nie jest mało.
My używamy zazwyczaj maks. 5/dziennie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Możesz wykluczyć miejsca niewidoczne bez przewijania Emotikon: Szczęśliwy
Jak napisałem w każdej kampanii strategia może być inna.
Jeśli czas do zakupu to 0 dni - to gonisz krótka listą (1 dzień) z przyspieszonym wyświetlaniem, i eksperymentujesz z cappingiem, bo czas goni.
Jak na decyzję trzeba kilka lub kilkanaście dni klika dni - działasz spokojniej a czasem trzeba zrobić przerwę i przypomnieć się za tydzień...
Jak oferta jest limitowana do konkretnego dnia to odpalasz kolejne kampanie z rożnym cappingiem i różnym przekazem.
Strategii może być wiele. Nie ma "jedynie słusznych" ustawień.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Wejdź na daną kampanię. Zakładka Sieć reklamowa i +Kierowanie.

Znajdź sekcję wykluczenia kampanii i wybierz Opcje kategorii witryny >> Lokalizacja reklamy

lokalizacja reklamy - wykluczenie stron, gdzie reklama jest widoczna po przewinięciu.jpg

Dominik Myślak

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Najczęściej ograniczam ilość wyświetleń do 4 - 7 na dobę ale zdarzają się inne przypadki . Metodą prób i błędów (czytaj testów) trzeba to sprawdzić w każdym przypadku.

Poza cappingiem dobrać musisz czas emisji czyli czas życia list remarketingowej by nie wyświetlać reklam poza czasem zapadania decyzji zakupowej lub nie kończyć zbyt wcześnie.
W tej kwestii podpowiedź znajdziesz w raportach e-commerce (czas do zakupu) i ścieżki wielokanałowe - upływ czasu.

Student ✭ ✭ ✭
Leszku dzięki. Czy 4-7 to nie za mało? Pytam w sensie, iż często na długich stronach nawet nie zobaczymy bannerów wyświetlanych w dolnej części witryny. Cykl życia ok - mam bardzo zróżnicowane tu listy .
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Wojciech - weź pod uwagę, że te reklamy chodzą za użytkownikiem dzień w dzień (dopóki jest na liście) więc te 4-7, które proponuje Leszek to wcale nie jest mało.
My używamy zazwyczaj maks. 5/dziennie.
Tomasz Ciepłucha
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Możesz wykluczyć miejsca niewidoczne bez przewijania Emotikon: Szczęśliwy
Jak napisałem w każdej kampanii strategia może być inna.
Jeśli czas do zakupu to 0 dni - to gonisz krótka listą (1 dzień) z przyspieszonym wyświetlaniem, i eksperymentujesz z cappingiem, bo czas goni.
Jak na decyzję trzeba kilka lub kilkanaście dni klika dni - działasz spokojniej a czasem trzeba zrobić przerwę i przypomnieć się za tydzień...
Jak oferta jest limitowana do konkretnego dnia to odpalasz kolejne kampanie z rożnym cappingiem i różnym przekazem.
Strategii może być wiele. Nie ma "jedynie słusznych" ustawień.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki panowie. Leszek zainteresowało mnie zdanie, że mogę wykluczyć miejsca niewidoczne bez przewijania. Jak to zrobić?
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Wejdź na daną kampanię. Zakładka Sieć reklamowa i +Kierowanie.

Znajdź sekcję wykluczenia kampanii i wybierz Opcje kategorii witryny >> Lokalizacja reklamy

lokalizacja reklamy - wykluczenie stron, gdzie reklama jest widoczna po przewinięciu.jpg

Dominik Myślak