AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

CTR 200% i większe ...

Student ✭ ✭ ✭

Przeglądając jedną kampanię trafiłem na takie słowo kluczowe, które ma CTR 200%. Konkretnie 2 kliknięcia na 1 wyświetlenie. Czy to nie jest podejrzane Emotikon: Mrugający ? Nie jest to błąd? 

 

Kiedyś jak miałem na jednym słowie CTR 500% zgłosiłem to do Google. Powiedzieli, że sprawa jest świeża i pewnie to odfiltrują (bo to podchodzi pod nieprawidłowe kliknięcia). Faktycznie po kilkunastu godzinach tak się stało. 

 

Jednak tym razem CTR 200% na jednym słowie widnieje od kilku dni. Czy to normalka? Czy da się jakoś to wytłumaczyć w sposób racjonalny?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: CTR 200% i większe ...

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Takie rzeczy się zdarzają - w szczególności dla rzadko wpisywanych słów, gdzie są pojedyncze wyświetlenia reklam. Czasem w wyniku porównywania ofert ktoś kliknie tą samą reklamę dwa razy wówczas mamy 1 wyświetlenie i dwa kliknięcia = CTR 200%.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: CTR 200% i większe ...

Student ✭ ✭ ✭
Hej Tomek Emotikon: Szczęśliwy . Domyślam się, że tak może być- tylko czy to jednak nie powinno być odfiltrowane a kasa zwrócona Emotikon: Mrugający?

Dot.: CTR 200% i większe ...

Najlepszy Współtwórca
CTR 500% sytuacja anormalna
CTR 200% zdarzająca się i w miarę normalna - jeśli będzie się zbyt często powtarzać wtedy możesz zacząć się martwić.
Dominik Myślak

Dot.: CTR 200% i większe ...

Student ✭ ✭ ✭
No tak... w tym wypadku nie pozostaje nic innego jak czekać Emotikon: Mrugający

Dot.: CTR 200% i większe ...

Najlepszy Współtwórca
to przeważnie anomalie i jak widzisz występujące przy bardzo niewielkiej liczbie kliknięć / wyświetleń.

Może to być np. związane nawet z brakiem pełnych danych ze wszystkich elementów.

Natomiast jeśli miałbyś x takich fraz, gdzie x czytaj sporo/dużo, to wtedy do zgłoszenia, ale zawsze daj chociaż dzień na zaktualizowanie się danych.
Dominik Myślak

Dot.: CTR 200% i większe ...

Wschodząca Gwiazda
Mi też się zdarza czasem kliknąć dwa razy jedną reklamę, bo np. zamknąłem już kartę przeglądarki, a przypomniałem sobie, że coś miałem jeszcze sprawdzić.
Sytuacje są różne i tak jak pisze Dominik jeśli nie jest to nazbyt częste wówczas nie ma w tym nic dziwnego. Jak przy pojedynczym wyświetleniu jest CTR 200% to nie ma co szukać dziury w całym. Jakbyś miał CTR 200% przy 10 wyświetleniach no to wówczas wyglądało by to podejrzanie.
Tomasz Ciepłucha