AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

CTR 200% i większe ...

Student ✭ ✭ ✭

Przeglądając jedną kampanię trafiłem na takie słowo kluczowe, które ma CTR 200%. Konkretnie 2 kliknięcia na 1 wyświetlenie. Czy to nie jest podejrzane Emotikon: Mrugający ? Nie jest to błąd? 

Kiedyś jak miałem na jednym słowie CTR 500% zgłosiłem to do Google. Powiedzieli, że sprawa jest świeża i pewnie to odfiltrują (bo to podchodzi pod nieprawidłowe kliknięcia). Faktycznie po kilkunastu godzinach tak się stało. 

Jednak tym razem CTR 200% na jednym słowie widnieje od kilku dni. Czy to normalka? Czy da się jakoś to wytłumaczyć w sposób racjonalny?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: CTR 200% i większe ...

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Takie rzeczy się zdarzają - w szczególności dla rzadko wpisywanych słów, gdzie są pojedyncze wyświetlenia reklam. Czasem w wyniku porównywania ofert ktoś kliknie tą samą reklamę dwa razy wówczas mamy 1 wyświetlenie i dwa kliknięcia = CTR 200%.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Hej Tomek Emotikon: Szczęśliwy . Domyślam się, że tak może być- tylko czy to jednak nie powinno być odfiltrowane a kasa zwrócona Emotikon: Mrugający?

Najlepszy Współtwórca
CTR 500% sytuacja anormalna
CTR 200% zdarzająca się i w miarę normalna - jeśli będzie się zbyt często powtarzać wtedy możesz zacząć się martwić.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
No tak... w tym wypadku nie pozostaje nic innego jak czekać Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
to przeważnie anomalie i jak widzisz występujące przy bardzo niewielkiej liczbie kliknięć / wyświetleń.

Może to być np. związane nawet z brakiem pełnych danych ze wszystkich elementów.

Natomiast jeśli miałbyś x takich fraz, gdzie x czytaj sporo/dużo, to wtedy do zgłoszenia, ale zawsze daj chociaż dzień na zaktualizowanie się danych.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Mi też się zdarza czasem kliknąć dwa razy jedną reklamę, bo np. zamknąłem już kartę przeglądarki, a przypomniałem sobie, że coś miałem jeszcze sprawdzić.
Sytuacje są różne i tak jak pisze Dominik jeśli nie jest to nazbyt częste wówczas nie ma w tym nic dziwnego. Jak przy pojedynczym wyświetleniu jest CTR 200% to nie ma co szukać dziury w całym. Jakbyś miał CTR 200% przy 10 wyświetleniach no to wówczas wyglądało by to podejrzanie.
Tomasz Ciepłucha