Obecnie 148 forumowiczów jest online
Obecnie 148 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Budżet wspólny

Student ✭ ✭ ✭

Hej, jeśli mam 8 grup reklam, każda z nich inaczej pożytkuje budżet dzienny, to czy dobrym pomysłem jest ustalenie 1 budżetu wspólnego dla każdej z nich? Chodzi o to, aby w przypadku gdy jedna grupa nie wykorzystuje dziennego, na zapasie skorzystała inna.

Pytanie klucz: jeśli wszystkie grupy na 1 wspólnym będą miały okazje do kliknięć, którym w 1. kolejności grupom Google przyzna budżet?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2016

Dot.: Budżet wspólny

Wschodząca Gwiazda
Tomasz - rozumiem, chodzi Ci o budżet współdzielony dla kampanii, a nie dla grup - grupy reklam nie mogą mieć własnych budżetów i wszystkie korzystają z budżetu kampanii.

Jeśli masz taką sytuację, że masz wiele kampanii, gdzie budżety są wykorzystywane nierównomiernie - raz więcej tu, raz więcej tam, a chcesz przeznaczyć na promocję określoną kwotę dziennie wówczas współdzielony budżet jest dobrym pomysłem - ja często korzystam z tego rozwiązania.

W pomocy możemy przeczytać: "W przypadku budżetu wspólnego AdWords automatycznie reguluje, jaka jego część jest przydzielona do różnych kampanii, aby poprawić zwrot z inwestycji" https://support.google.com/adwords/answer/2517512?hl=pl

Jeżeli kampanie nie są ograniczone przez budżet to nie ma problemu. Jeśli mimo budżetu współdzielonego kampania jest limitowana to powiem szczerze, że ja nie widzę klucza. Patrząc na statystyki dot. utraty udziału w wyświetleniach mogą być duże rozbieżności - na jednym z naszych kont, jest to od 12 do 34%. Ale nie odzwierciedla to np. ilości konwersji, ani nie jest proporcjonalne do kosztu konwersji, więc nie wiem, jak dokładnie rozumieć tę informację z pomocy AdWords.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Tomasz - rozumiem, chodzi Ci o budżet współdzielony dla kampanii, a nie dla grup - grupy reklam nie mogą mieć własnych budżetów i wszystkie korzystają z budżetu kampanii.

Jeśli masz taką sytuację, że masz wiele kampanii, gdzie budżety są wykorzystywane nierównomiernie - raz więcej tu, raz więcej tam, a chcesz przeznaczyć na promocję określoną kwotę dziennie wówczas współdzielony budżet jest dobrym pomysłem - ja często korzystam z tego rozwiązania.

W pomocy możemy przeczytać: "W przypadku budżetu wspólnego AdWords automatycznie reguluje, jaka jego część jest przydzielona do różnych kampanii, aby poprawić zwrot z inwestycji" https://support.google.com/adwords/answer/2517512?hl=pl

Jeżeli kampanie nie są ograniczone przez budżet to nie ma problemu. Jeśli mimo budżetu współdzielonego kampania jest limitowana to powiem szczerze, że ja nie widzę klucza. Patrząc na statystyki dot. utraty udziału w wyświetleniach mogą być duże rozbieżności - na jednym z naszych kont, jest to od 12 do 34%. Ale nie odzwierciedla to np. ilości konwersji, ani nie jest proporcjonalne do kosztu konwersji, więc nie wiem, jak dokładnie rozumieć tę informację z pomocy AdWords.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Narazie dzieli bardzo mądrze.