Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak wyświetleń reklamy ermarketingowej - powodem jest krótka lista?

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry,

Drodzy, mam taki problem: ok. tygodnia temu stworzyłem kampanię remarketingową za pomocą Google Analytics (przez Ustawienia - Definicja list odbiorców-...- tworzenie kampanii), ale ta kampania nie wyświetla się.

Parę dni później dodałem jeszcze tą listę przez AdWords do odpowiedniej grupy reklam (zarządzanie odbiorcami), może coś źle tam zintegrowało, ale nadal nic...
Jakie może być rozwiązanie w tej sytuacji? Kampania ma status "Odpowiednia", budżet zwiększyłem o kilka razy, ale bez żadnych zmian.  Czy powodem może być to że lista odbiorców jest zbyt małą (na chwilę obecną w sieci wyszukiwania 130 odbiorców, na YT - 140, GDN - 140)?

Pozdrawiam serdecznie
Denys

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Denys C
luty

Magister ✭

Witaj.

Remarketing powinien działać teoretycznie od 100 ciasteczek ale wiem z doświadczenia, że zwykle rusza później (150-200 ciasteczek). Jeśli reklamy nie zaczną wyświetlać się do środy wtedy bym zaczął się niepokoić Emotikon: Mrugający 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Denys C
luty

Magister ✭

Witaj.

Remarketing powinien działać teoretycznie od 100 ciasteczek ale wiem z doświadczenia, że zwykle rusza później (150-200 ciasteczek). Jeśli reklamy nie zaczną wyświetlać się do środy wtedy bym zaczął się niepokoić Emotikon: Mrugający 

Dot.: Brak wyświetleń reklamy ermarketingowej - powodem jest krótka li

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję Ci bardzo Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

W Google Analytics tworzysz tylko listy odbiorców.

Jeśli masz dobrze połączone konta AdWords i Analytics, to automatycznie te listy trafiają do AdWords.

Następny krok po utworzeniu kampanii na sieć Wyszukiwania bądź Reklamową i chęć kierowania na listy remarketingowe, to dodanie tych list do GRUP REKLAM, czy grupy reklam. https://support.google.com/adwords/answer/2454003?co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3Dfalse&hl=pl

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Denys,

Dodam jeszcze tylko, ze minimalna ilosc cookie dla reklam w wyszukiwarce to 1000. 

Wiecej info znajdziesz tutaj:

https://support.google.com/adwords/answer/2701222?hl=pl

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję bardzo!

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety jeszcze nie mamy takiego ruchu na stronie Emotikon: Szczęśliwy

Reklama została skierowana na sieć reklamową, więc liczę na to że powinno zadziałać Emotikon: Język Dziękuję ślicznie, Krzysztofie!