Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak możliwości przełączania na wyszukiwarkę z rozszerzeniem na sieć..

Student ✭ ✭ ✭

Witam, mam pytanie jak w temacie, na niektórych kontach mam problem z przełączaniem kampanii z wyszukiwarki na wyszukiwarkę z rozszerzeniem na sieć reklamową - google zrobiło jakieś ograniczenia?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
marca 2016

Dot.: Brak możliwości przełączania na wyszukiwarkę z rozszerzeniem na

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli chodzi Ci o to, że na liście kampanii w ogóle nie masz pozycji "Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową" i zamiast "Tylko sieć wyszukiwania" masz kampanię "Sieć wyszukiwania" to znaczy, że Google na Tobie eksperymentuje Emotikon: Szczęśliwy

siec-wyszukiwania-1.png

W ustawieniach tej kampanii przy wyborze sieci masz na pewno dodatkowe funkcje, które pozwalają Ci wybrać, czy chcesz się reklamować tylko w sieci wyszukiwania, na stronach partnerów wyszukiwania czy też w sieci reklamowej.

siec-wyszukiwania-opcje-dodatkowe.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Wojciech S
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli chodzi Ci o to, że na liście kampanii w ogóle nie masz pozycji "Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową" i zamiast "Tylko sieć wyszukiwania" masz kampanię "Sieć wyszukiwania" to znaczy, że Google na Tobie eksperymentuje Emotikon: Szczęśliwy

siec-wyszukiwania-1.png

W ustawieniach tej kampanii przy wyborze sieci masz na pewno dodatkowe funkcje, które pozwalają Ci wybrać, czy chcesz się reklamować tylko w sieci wyszukiwania, na stronach partnerów wyszukiwania czy też w sieci reklamowej.

siec-wyszukiwania-opcje-dodatkowe.png

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Tomek,

Faktycznie w ogóle nie mam tej opcji, na innych kontach mam. Co ciekawe kampanie które chodziły wcześniej w tym trybie tak działają. Myślisz że tel na infolinie techniczną pomoże to odblokować?

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoją sytuację.
Zamiast kampanii "Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową" i "Tylko sieć wyszukiwania" masz tylko jeden typ - "Sieć wyszukiwania", ale w ustawieniach nie masz możliwości wyboru dot. uwzględnianie lub nie sieci reklamowej?
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Wojciech, masz tą możliwość. TomaszCiepłucha na czerwono zaznaczył opcje "Uwzględnij witryny w sieci partnerskiej". Jeżeli zazanczysz "Tak" to twoja kampania "Sieć wyszukiwania" stanie się taka sama jak była kiedyś "Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową" :-). Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Witam, rozumiem, dzięki, zaskoczyło mnie, że dla różnych kont jest to różnie oznaczone.

Najlepszy Współtwórca
Kiedyś był podział na sieć wyszukiwania i jako oddzielne kierowanie na sieć reklamową.
Później Google wprowadziło możliwość ustawienia kierowania na sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową.
Niedawno ponownie zostały te dwa rodzaje kierowań rozdzielone, ale tak jak napisał Tomasz, można wybrać sieć wyszukiwania z uwzględnieniem na sieć reklamową.

Może u Ciebie na niektórych kontach nie zostało to jeszcze zaktualizowane.
Dominik Myślak