Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak konkurencji, a i tak reklama emituj sie na dole wyników

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam

Pewnie, o tym już było wielokrotnie, ale nie mogę znaleźć mojego przypadku.
Na wszystkie frazy jestem na dole wyników wyszukiwania, a nie w topie.

Mam jedną kampanie dla 1 strony, która ma 10 słów kluczowych.
Nie ma innej kampanii ani grupy, która by frazy podkradała.

Nie ma też konkurencji w Google

Strategia ustalania stawek : Zmaksymalizuj liczbę kliknięć
Limit maksymalnej stawki CPC (opcjonalny): 0,26
Cena za klik automatyczna: 0,12 zł (system ją wybiera)

Co zrobić, by emitować się na górze wyników?

Z góry dzięki za info. Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcino o
marca 2017

Student ✭ ✭ ✭

Hejo,

Skoro Twoja strategia to maksymalizacja klików, to system robi tak, aby było ich jak najwięcej w założonym budżecie. Stara się więc aby kliknięcia były jak najtańsze, co powoduje, że Twoja stawka pozwala na wyświetlanie się na dole.

Jeśli chcesz być na górze zmień strategię na np "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania"

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcino o
marca 2017

Student ✭ ✭ ✭

Hejo,

Skoro Twoja strategia to maksymalizacja klików, to system robi tak, aby było ich jak najwięcej w założonym budżecie. Stara się więc aby kliknięcia były jak najtańsze, co powoduje, że Twoja stawka pozwala na wyświetlanie się na dole.

Jeśli chcesz być na górze zmień strategię na np "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania"

Najlepszy Współtwórca

Zerknij proszę na ten artykuł https://support.google.com/adwords/answer/156066?hl=pl i sekcję Niska konkurencja o słowo kluczowe nie musi być jednoznaczna z jego niską ceną.

Popracuj nad jakością reklam. Zacznij od podstaw, czyli grupowanie fraz, dobre teksty reklamowe ściśle pasujące do słów kluczowych oraz jakość stron docelowych.

Dopasowania słów kluczowych.

Dodatkowo dodaj rozszerzenia reklam.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

@Marcino o jeżeli zależy Ci na górze strony zacznij od strategii "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania", o której wspomniał Łukasz. Z dużym prawdopodobieństwem zwiększy się również koszt śr. CPC. Sprawdź również % udziału w wyświetleniach, gdyż możesz mieć mylny obraz, że nie ma konkurencji - pamiętaj, że AdWords to system rotacyjny oparty o aukcje reklam i niekoniecznie to co wyświetla się Tobie na liście wyników wyświetli się innej osobie. Później sprawdź czy kampania spełnia Twoje założenia i przejdź do optymalizacji (grupowanie słów kluczowych, poprawa jakości reklam etc.)

Pozdrawiam,

Łukasz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

OK guys teraz jest już dobrze, jestem na górze ;-)