Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak grup podobnych do list remarketingowych

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Dodałem pixel remarketingowy na swoją stronę. Mam już kilkadziesiąt tysięcy osób w każdej z kategorii (wyszukiwarka, display, youtube) jednak w ustawieniach kampanii nie mogę dodać list podobnych do tych grup. Pojawia się informacja "Kiedy na liście remarketingowej znajdzie się więcej plików cookie, dostępni będą podobni odbiorcy."

Co może być powodem? Czy grupy podobnych tworzą się automatycznie, czy to zrobić ręcznie? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Tak,Google tworzy automatycznie listy remarketingowe podobnych odbiorców.

Lista podobnych odbiorców powstaje w oparciu o listę remarketingową, która zawiera co najmniej 500 plików cookie o odpowiednio wysokim podobieństwie cech i zainteresowań, by utworzyć listę podobnych odbiorców. Listy podobnych odbiorców nie można utworzyć na podstawie cech i zainteresowań poszczególnych użytkowników."

Zgodnie z komunikatem listy są jeszcze za mało liczne, aby na ich podstawie stworzyć grupy podobnych odbiorców.

Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/2676774?hl=pl .

Nowicjusz ✭ ✭

Problem w tym, że te listy mi się już automatycznie tworzyły, ale to były moje pierwsze kroki w AdWrods, po testach chciałem wszystko usunąć i zacząć od zera. Wcześniej lista podobnych tworzyła się już przy kilku tysiącach rekordów, teraz mam ich kilkadziesiąt tysięcy, a grupy podobnych odbiorców nie tworzą się z automatu. Da się jakoś wymusić ten proces?

Dot.: Brak grup podobnych do list remarketingowych

Wschodząca Gwiazda

Pewnie Ci się tworzą "listy podobne", tylko one są teraz w osobnej pozycji. Pewnie je masz :-). Sprawdź i daj znać.

Zrzut ekranu 2017-04-19 o 00.01.54.png