Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak działalności gospodarczej, a promowanie kanału na YouTube

MAR
Nowicjusz ✭

Witam.  

Chcę promować mój kanał YT za pomocą AdWords. Dowiedziałem się, że to już nie możliwe będąc osobą bez własnej firmy, działalności gospodarczej itp.

Konto mam od wielu lat, nigdy go nie używałem.  Czytam tu i tam, że to konto dla mnie jako osoby bez własnej firmy jest mi zbędne i należy je skasować bo się pozmieniały przepisy.

Mój wujek posiada własną firmę. Czy AdWords utworzone dawno temu na moje dane może być przeze mnie użytkowane ale podane dane będą na wujka? Czy da się edytować Adwords aby wszystko było legalnie użytkowane czy musze je zamknąć i utworzyć nowe konto od A do Z na wuja?

Czy jako osoba fizyczna bez firmy mogę sobie wykupić kampanię promowania na YT za jakieś 20zł aby zobaczyć jak to wszystko działa?

Podsumowując chcę promować swój kanał na YT, a z tego co się dowiaduje to nie mogę jako ja sam, ale mam w rodzinie członka z własną firmą. Jak to wszystko teraz połączyć?

Wszechwiedzący ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

Możesz użyć swojego starego konta i zmienić w nim jedynie płatnika z siebie na firmę wujka. Lub równie dobrze założyć nowe konto na firmę wujka w sytuacji gdy - jak zakładam - na starym koncie żadna kampania nie jest skonfigurowana. Natomiast jako osoba fizyczna nie możesz niestety wykupić kampanii promowania na YT nawet jeśli kwota jest niewielka - na przykład rzędu 20zł.

________
Booguś

[ Edytowane ]
MAR
Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Co mi grozi jeżeli wezmę na siebie jako osoba fizyczna jakąś mini mini tanią kampanię? Bardzo mnie kusi zobaczyć te wszystkie wykresiki i mechanizmy w akcji.

Wszechwiedzący ✭

Na zdrowie Emotikon: Szczęśliwy

Według mojej wiedzy nie za bardzo masz możliwość wzięcia na siebie jako osoba fizyczna takiej mini taniej kampanii ponieważ Twoje stare konto ma status podatkowy zmieniony na "firma" - podobnie jak każde nowozakładane konto. W obu przypadkach aby korzystać z konta należy podać dane jakiejś firmy.

________
Booguś

Dot.: Brak działalności gospodarczej, a promowanie kanału na YouTube

MAR
Nowicjusz ✭

Ciekawe jakie są konsekwencję prawne bo dać to się da. Sprawdziłem i podałem moje imię i nazwisko jako firma i to przechodzi dalej. Muszę poczytać czym grozi wpisanie nieprawidłowych danych. 

Wszechwiedzący ✭

No ale to już nie jest "jako osoba fizyczna" tylko "dobra zmiana" osoby fizycznej w firmę Emotikon: Mrugający Ponieważ prawdopodobnie przyczyną ograniczenia świadczenia usługi AdWords jedynie do firm były sprawy związane z vat-em to Google raczej weryfikuje prędzej czy później dane firm, które się w AdWords rejestrują. Piszę "raczej" bo osobiście nie stosowałem takich rozwiązań. Zatem kary śmierci za "dobrą zmianę" raczej nie będzie tylko na przykład zawieszenie konta, ale jeśli masz możliwość zrobienia tego "na wujka" to poszedłbym tą właśnie drogą.

________
Booguś

Dot.: Brak działalności gospodarczej, a promowanie kanału na YouTube

[ Edytowane ]
MAR
Nowicjusz ✭

Oczywiście nie mam zamiaru łamać przepisów.  Będzie wszystko zgodnie z przepisami.

Dziękuję serdecznie za pomoc Emotikon: Szczęśliwy