AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 160 forumowiczów jest online
Obecnie 160 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak aktualizacji zapytań z wyszukiwarki w GA i GWT

Nowicjusz ✭

Witam

Od 23 IX GA nie aktualizuje zapytań z wyszukiwarki.

Do tego czasu wszystko było ok.

 

Problem dotyczy wszystkich stron, których jestem administratorem.

 

Proszę o pomoc lub wskazówki.

 

Pozdrawiam

Maciek

Dot.: Brak aktualizacji zapytań z wyszukiwarki w GA i GWT

[ Edytowane ]
Magister ✭

Google w tej chwili szyfruje proces wyszukiwania dla wszystkich użytkowników (zalogowanych lub też nie - wcześniej dotyczyło to tylko zalogowanych). Efektem tego jest brak możliwości przekazania referencji słowa kluczowego użytego do przeprowadzenia wyszukiwania (not provided).

 

Dodam jeszcze, że w tej chwili nie ma prostego rozwiązania. Są propozycja tworzenia subdomen ze słowami kluczowymi, ale wydaj się to mało praktyczne. Ciągle możemy odczytać informacje o słowach kluczowych używanych w kampaniach AdWords (Google Analytics -> AdWords -> Dopasowane zapytania). 

 

Nie jestem pewny jak wygląda sytuacja z GWT (dane są nieodświeżone od 23 września). Tak więc trudno określić czy to bug, czy następstwo SSL (szyfrowania).