Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błąd Adwords?

Nowicjusz ✭

Witam! Mam na koncie kilka kampanii. Do dziś nie bylo problemu. Reklamy kierują na strony główne serwisów. Nie były dokonywane żadne zmiany w reklamach. Dziś reklamy przestały działać jak trzeba. Niby wyświetlają się, mają wpisany poprawny adres url, powinny kierować na główną, a niestety tak nie jest. Po kliknięciu w reklamę zostaję przekierowana na www.example.pl/?gclid=COzHrOPYmb4CFanpwgodeF8AtA ( po / dodaje się ciąg znaków). Może ktoś wie w czym jest problem? Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłam Emotikon: Mrugający Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karina K
września 2015

Dot.: Błąd Adwords?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Włączone automatyczne tagowanie. Możesz wyłączyć w ustawieniach konta Adwords (trybik prawy górny róg) - ustaw na NIE przy opcji śledzenie / Automatyczne tagowanie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Świadomie lub nie włączyłaś automatyczne tagowanie.
Łączyłeś konto AdWords z Analytics?
Ten doklejony element przekazuje do G. Analytics dane o kliknięciu. Przy prawidłowym połączeniu kont możesz obserwować skuteczność kampanii w G. Analytics począwszy od identyfikacji ruchu poprzez zachowanie aż po konwersje.

Jeśli ten doklejony element powoduje, że strona nie działa prawidłowo przyczyny szukaj w htaccess.

Nowicjusz ✭
a jeśli nie mam połączonych tych kont? jest jakieś inne wytłumaczenie skąd ten doklejony parametr gclid?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Karina K
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Włączone automatyczne tagowanie. Możesz wyłączyć w ustawieniach konta Adwords (trybik prawy górny róg) - ustaw na NIE przy opcji śledzenie / Automatyczne tagowanie

Nowicjusz ✭
Dzięki, działa jak trzeba. Nie mam pojęcia jak się włączyła ta funkcja.

Najlepszy Współtwórca
Podkreślmy, że z Twoją reklamą nie stało się nic złego. To wręcz zalecany zabieg (jeśli strona działa poprawnie z takim doklejonym kodem) - mając analytics masz możliwość połączenia konta adwords z analytics i wyciągnąć więcej potrzebnych Ci danych.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

jak najbardziej - integracja adwords z analytics jest przydatna, ale jeśli strona nie działa poprawnie i doklejony parametr gclid powoduje błąd to jest problem Emotikon: Mrugający tak czy inaczej wszystko już jest ok i bardzo dziękuję Lechowi za pomoc

Najlepszy Współtwórca
poszukaj na forum wątków odnośnie gclid... to nie jest problem ze stroną, tylko Twój serwer, źle czyta taki adres - czyli stara się przeczytać cały adres linku stąd 404. Porozmawiaj z dostawcą hostingu, bądź własnym administratorem jak można to rozwiązać i ciesz się z danych, które pomogą Ci prowadzić kampanię.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Dominik, to raczej jest właśnie problem z oprogramowaniem strony. Nie hosting przecież decyduje jaka masz strukturę i rodzaj adresów url witryny lecz reguły przepisywania adresów. Np inne są przecież dla każdego zainstalowanego na tym samym hostingu CMSa. W każdym razie każdy dobry webmaster sobie poradziEmotikon: Szczęśliwy
Czasem można to jakoś obejść zapisując adresy w innym układzie tak by nie podlegały przepisywaniu.
Karina, Jak problemu nie rozwiążesz to podeślij adres strony.