AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Automatyczne dodawanie słów kluczowych z zaciąganej strony

Nowicjusz ✭ ✭

Mam pytanie dotyczące kampanii AdWords.

Załóżmy, że mam stronę typu Filmweb, gdzie do bazy co chwila dodawany jest jakiś nowy film. Chcę zrobić jedną wielką kampanię dla całego serwisu, która ma trwać w nieskończoność. Istotne jest, żeby do tej kampanii wpadały cały czas słowa kluczowe dotyczące nowych filmów i żeby uzupełniały całą listę słów kluczowych.

Jeśli jest to możliwe, to proszę o wskazówki, jak można to wykonać.

Podsumowując:

- ma być jedna kampania

- słowa kluczowe mają się cały czas dopisywać do listy np. po tagach, tytule filmu

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek J
stycznia 2016

Dot.: Automatyczne dodawanie słów kluczowych z zaciąganej strony

Wschodząca Gwiazda
Jest to możliwe do zrealizowania przez AdWords API lub nawet za pomocą skryptów AdWords.
Taki skrypt może się cyklicznie (np. raz na dobę) łączyć z zewnętrznym serwisem, który będzie mu "wystawiał" listę nowych słów do dodania, a następnie skrypt będzie dodawał te słowa do kampanii.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek J
stycznia 2016

Wschodząca Gwiazda
Jest to możliwe do zrealizowania przez AdWords API lub nawet za pomocą skryptów AdWords.
Taki skrypt może się cyklicznie (np. raz na dobę) łączyć z zewnętrznym serwisem, który będzie mu "wystawiał" listę nowych słów do dodania, a następnie skrypt będzie dodawał te słowa do kampanii.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Tu znajdziesz informacje na temat DSA - dynamicznych reklam w wyszukiwarce
https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl
Na ten moment to chyba rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Ja w podobnym przypadku korzystam jednak nie tylko z DSA, ale też po prostu ściągam dane z nowych podstron do pliku, a następnie przetwarzam je na dodatkowe grupy reklam w kampaniach (ewentualnie po przekroczeniu limitu grup reklam w kampanii, tworzę klona kampanii pod nazwą "cośtam cośtam 2"). Grupy tworzę, aby łatwo wstrzymywać promowanie części dodanych wpisów (np. jakiejś kategorii) na podstawie parametrów umieszczanych w nazwie grupy a nie zawsze widocznych w linku do podstrony.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński