Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Alternatywa dla Display Planner

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Witajcie Emotikon: Szczęśliwy

Zanim zacznę dawać porady, muszę się sam popytać, dlatego najpierw 100 pytań do community Emotikon: Mrugający

Chciałbym pokierować moje reklamy na miejsca docelowe w sieci reklamowej, ale wyniki podsyłane przez Display Planner są dość dalekie od ideału. Zależy mi na stronach odwiedzanych przez SEO'wców, osoby zainteresowane PPC oraz innymi strategiami e-marketingu. Czy jest jakaś alternatywa wobec narzędzia, które działa od początku swojego istnienia słabo? (a może ja się do niego nie przekonałem i nie znam jego ukrytych funkcji)

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Raf Kowalewski
września 2015

Dot.: Alternatywa dla Display Planner

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Dodaj kierowanie kontekstowe po słowach kluczowych. Poczekaj tydzień-dwa na wyniki i sprawdź w Google Analytics wymiar dodatkowy "URL miejsca docelowego" i "Domena miejsca docelowego". Na tej podstawie można stworzyć dodatkową grupę reklam kierowaną tylko na konkretne strony. Fantastyczne źródło wiedzy o skutecznych miejscach docelowych, których Display Planner nie pokaże.

gdn-miejsca-docelowe.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

W 2 minuty da radę zrobić:

Filtr AdWords:

gdn-filtr.png

Export do Excel:

eksport-excel.png

Skopiowanie miejsc docelowych do nowej grupy:

excel-url.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Student ✭

Spróbuj najpierw wyszukać takie serwisy w wyszukiwarce (po pożądanych przez Ciebie słowach kluczowych) i całą listę adresów URL wrzucić następnie do Display Plannera (Wyświetl tylko prognozy dla moich kryteriów kierowania) - zobaczysz wtedy, czy Twoje serwisy należą do sieci GDN (ponieważ docelowo i tak chciałbyś prowadzić to via AdWords, nie poprzez zakup powierzchni).

Digital Media & Performance Marketing Director @ They.pl, Digital Marketing Agency

Student ✭ ✭
Myślałem, żeby tak zrobić, ale jestem leniwy i szukam sposobu na skuteczne wykorzystanie DP lub innego narzędzia

Student ✭
Stąd, wybieranie serwisów jest najbardziej czasochłonnym zajęciem, ale daje zazwyczaj najlepsze efekty Emotikon: Szczęśliwy
Digital Media & Performance Marketing Director @ They.pl, Digital Marketing Agency
Rozwiązanie
września 2015

Dodaj kierowanie kontekstowe po słowach kluczowych. Poczekaj tydzień-dwa na wyniki i sprawdź w Google Analytics wymiar dodatkowy "URL miejsca docelowego" i "Domena miejsca docelowego". Na tej podstawie można stworzyć dodatkową grupę reklam kierowaną tylko na konkretne strony. Fantastyczne źródło wiedzy o skutecznych miejscach docelowych, których Display Planner nie pokaże.

gdn-miejsca-docelowe.png

Student ✭ ✭
Dobre, ale czasochłonne Emotikon: Szczęśliwy
Rozwiązanie
września 2015

W 2 minuty da radę zrobić:

Filtr AdWords:

gdn-filtr.png

Export do Excel:

eksport-excel.png

Skopiowanie miejsc docelowych do nowej grupy:

excel-url.png

Student ✭ ✭
Mnie nie chodzi o proces wyciągnięcia danych, tylko o proces zbierania danych. No dwa dni to chyba minimum. Ale wykorzystam Emotikon: Szczęśliwy