Obecnie 332 forumowiczów jest online
Obecnie 332 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords i Analitycs na dwóch osobnych kontach google

Nowicjusz ✭

Czy jest możliwość połączenia dwóch osobnych kont google? Mianowicie adwords mam na koncie example1@gmail.com a analitycs na koncie example2@gmail.com. W tej chwili w analitycs wejścia z adwords pokazuje mi jako bezpłatne a chciałbym móc osobno w analitycs analizować wyniki organiczne i wejścia z adwords, dowiedziałem się z pomocy google że trzeba połączyć konto analitycs z adwords, wiem jak to zrobić w ramach jednego konta ale co w sytuacji gdy adwords i analitycs jest na innym koncie google?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jacek K
września 2015

Dot.: Adwords i Analitycs na dwóch osobnych kontach google

Najlepszy Współtwórca
1. Czy na pewno dopełniłeś wszystkich wymogów odnośnie kont? Czyli na koncie analytics dodany jest nowy użytkownik (mail z konta adwords) jako administrator? Czy na koncie adwords jest włączone tagowanie?

2. Może stare konto adwords jest nadal powiązane z analyticsem i dlatego nie możesz powiązać nowego konta adwords...

3. (wersja ostateczna) Spróbowałbym jeszcze zamienić maile na kontach adwords. Utworzyć jeden mail więcej (nie powiązany z kontem adwords i z konta example2 wysłać mu zaproszenie z dostępem administracyjnym. Po stworzeniu konta Google na zupełnie nowym mailu zalogować się na nim na koncie adwods i usunąć maila example2. Uwolnisz go w ten sposób.

Teraz z konta example1 wyślij zaproszenie na jakiegoś swojego maila z dostępem również administracyjnym i wtedy dodaj sobie do konta example1 maila z example2. W ten sposób na nowym koncie adwords będziesz miał maila identycznego jak do analytics.

Niech ktoś zerknie na moje rozumowanie, czy gdzieś nie popełniłem błędu.

Jacek K napisz dlaczego masz konto analytics i adwords na jednym mailu? Dlaczego chcesz powiązać konta na różnych mailach?

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Tak dopiero od dzisiaj. Ciesze się, że się udało.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej możesz to uczynić. Musisz do konta analytics dodać maila example1@gmail.com i tu bardzo ważne jako administratora - w tej chwili z najwyższymi uprawnieniami. Zaloguj się do analytics - nie przechodź do danych, tylko na pierwszym oknie kliknij Administrator

ScreenShot222.jpg

Następnie wejdź w

ScreenShot224.jpgScreenShot224.jpg

i dodaj maila, którym się logujesz do adwords

ScreenShot225.jpg

Kiedyś aby połączyć konta trzeba było zalogować się na konto adwords. Wejsć w zakładkę Narzędzia >> Google Analytics i tu wejść w administratora i połączyć konta. W tej chwili możesz zrobić to na koncie analytics

ScreenShot223.jpg

ale pamiętaj, że na koncie adwords musisz mieć włączone automatyczne tagowanie.

Aby to sprawdzić zaloguj się na koncie adwords i przejdź do zakładki Moje Konto >> Ustawienia

ScreenShot226.jpg

Sprawdź czy automatyczne tagowanie jest włączone.

Dodatkowo po połączeniu kont będziesz mógł zaciągać pewne dane do konta adwords.

Wejdź w zakładkę Moje konto >> Połączone konta

ScreenShot198.jpg

I nacisnąć wyświetl szczegóły pod sekcją Google Analytics

ScreenShot227.jpg

Będziesz widział profil z analytics, który dodajesz na prawą stronę i zapisujesz.

Następnie przejdź na np. zakładkę słowa kluczowe i kliknij przycisk Kolumny - będziesz widział dodatkowy element Google Analytics i możliwość dodanie parametrów z analyticsa.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzieki za szybka odpowiedz, robilem to juz wczesniej o czym piszesz ale to nie działa. Tzn gdy w opcjach analitycs konta example2 wchodze w opcje łączenia konta z adwords to mam do wyboru tylko konto adwords example2, nie mam opcji zaznaczenia konta adwords example1 do połączenia

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
1. Czy na pewno dopełniłeś wszystkich wymogów odnośnie kont? Czyli na koncie analytics dodany jest nowy użytkownik (mail z konta adwords) jako administrator? Czy na koncie adwords jest włączone tagowanie?

2. Może stare konto adwords jest nadal powiązane z analyticsem i dlatego nie możesz powiązać nowego konta adwords...

3. (wersja ostateczna) Spróbowałbym jeszcze zamienić maile na kontach adwords. Utworzyć jeden mail więcej (nie powiązany z kontem adwords i z konta example2 wysłać mu zaproszenie z dostępem administracyjnym. Po stworzeniu konta Google na zupełnie nowym mailu zalogować się na nim na koncie adwods i usunąć maila example2. Uwolnisz go w ten sposób.

Teraz z konta example1 wyślij zaproszenie na jakiegoś swojego maila z dostępem również administracyjnym i wtedy dodaj sobie do konta example1 maila z example2. W ten sposób na nowym koncie adwords będziesz miał maila identycznego jak do analytics.

Niech ktoś zerknie na moje rozumowanie, czy gdzieś nie popełniłem błędu.

Jacek K napisz dlaczego masz konto analytics i adwords na jednym mailu? Dlaczego chcesz powiązać konta na różnych mailach?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki! działa Emotikon: Szczęśliwy

"3. (wersja ostateczna) Spróbowałbym jeszcze zamienić maile na kontach adwords. Utworzyć jeden mail więcej (nie powiązany z kontem adwords i z konta example2 wysłać mu zaproszenie z dostępem administracyjnym. Po stworzeniu konta Google na zupełnie nowym mailu zalogować się na nim na koncie adwods i usunąć maila example2. Uwolnisz go w ten sposób."

To pomogło.

Chodziło o to, że do jednego maila może być przypisane tylko jedno konto adwords. Nie pytaj dlaczego jest taki bałagan Emotikon: Szczęśliwy Przez wszystkie lata istnienia firmy różne osoby sie tym zajmowały, każdy robił po swojemu, było też kilka wersji strony firmowej.

-----

Dlaczego nie moge odpowiedzieć na Twój post tylko na swój który jest jako pierwszy w tym temacie?

-----

Jeszcze jedno pytanie: dane z adwords (płatne słowa kluczowe) bede widział dopiero od dzisiaj? Wczesniejsze dane sie nie zaimportują z adwords?

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Tak dopiero od dzisiaj. Ciesze się, że się udało.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
nie masz takiej ikonki pod odpowiedziami http://i.imgur.com/mcfwmnu.png ?

dane z adwords w analytics bedziesz miał od dzis , wczesniejsze sie nie zaimportuja

Najlepszy Współtwórca
bo te przyciski wystarczyłoby, że są opisane znacznikami title (już to zgłaszałem) - bo mimo, że wszystkie produkty google mają takie ikonki to u nas wygląda strzałka trochę inaczej. Wystarczyłoby w title dodać coś na kształt - Odpowiedz - i po najechaniu na przycisk pojawiałaby się chmurka.
Dominik Myślak