Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords Niemcy

Student ✭

Witam,

Pytanie skierowane jest do osób, które prowadziły kampanie Adwords na rynek niemiecki.

 

Jakie macie doświadczenia jeżeli chodzi o stawki na rynku niemieckim?

 

Pytam, gdyż uruchomiłem kampanię dotyczącą opieki nad osobami starszymi. Mimo, iż słowa mają dość wysoki wynik jakości ( 7-9 ) stawki są bardzo wysokie rzędu 1-3 E za klik.


Pozdrawiam

Łukasz

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Adwords Niemcy

Najlepszy Współtwórca
Zastanów się nad regionem... czy to konkretny region czy całe niemcy. Jeśli całe niemcy to czy firma świadczy usługi na całym terenie, czy na jakimś konkretnym.

W jakich dopasowaniach są frazy?
Dominik Myślak

Dot.: Adwords Niemcy

Student ✭
Tak, firma świadczy usługi na terenie całego kraju. Kampania prowadzona jest również na cały kraj. W tej chwili słowa kluczowe są w dopasowaniu ścisłym. Pula słów została wybrana na podstawie GA. Początkowo przez pewien czas słowa były wyświetlane w dopasowaniu przybliżonym z modyfikatorem.

Gdzieś czytałem, że stawki na rynku niemieckim kształtują się na dużo wyższym poziomie ( nawet 10 E / klik przy bardzo popularnych frazach kluczowych ) ... pytanie tylko czy to wiarygodna informacja.

Dot.: Adwords Niemcy

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, ze stawki jakie podałeś są jak najbardziej realne dla dopasowania ścisłego w niemczech.

Do grup reklam dodałbym jeszcze dopasowanie do wyrażenia dla testu. Modyfikator też by się przydał dla szukania nowych fraz jak i wykluczeń.

Ale zapewne wiesz, ze czym mniej dokładne dopasowanie to stawki mogą być mniejsze, ale... złudnie przez generowane inne frazy, które trzeba śledzić.
Dominik Myślak

Dot.: Adwords Niemcy

Wschodząca Gwiazda
Prowadzimy kampanię dla firmy z Polski kierowaną na Niemcy, Austrię i Szwajcarię.
Średnie ceny kliknięć to 8-10zł (kampania rozliczana w złotówkach), a i tak nie zawsze zapewnia to miejsca w pierwszej trójce.
Niemniej jest to inna branża, gdzie w Polsce dla analogicznych fraz stawki bywają i po 5 zł (ale tu utrzymujemy reklamy na pozycjach 2-3).
Za kliki na miejscach premiowanych dla niektórych fraz w niemieckiej kampanii Google sugeruje stawki typu 15-20zł. Wyniki jakości nie są rewelacyjne, ale też nie są złe (6-7 - poszczególne składniki oceniane przeciętnie).
Tomasz Ciepłucha