AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

AdWords wydaje budżet dzienny do południa.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. W ostatnim czasie zauważyłem, że u wielu moich klientów dzienny budżet na kampanię kończy się już około południa. W ustawieniach kampanii, w sekcji Metoda Wyświetlania jest ustawienie "Standardowa: reklamy są wyświetlane w stałych odstępach czasu". Mimo to występuje problem jak wyżej. 

Dodam, że zadane budżety mocno "przycinają" potencjał AdWords (mam 20-30%) udziału w wyświetleniach.

Pozdrawiam.

Mariusz

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: AdWords wydaje budżet dzienny do południa.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
czy to budżet w okolicach 5zł dziennie czy 1000zł dziennie? Na jakie frazy się reklamujesz w tych konkretnych kampaniach? Chodzi o konkurencyjność itd

Dot.: AdWords wydaje budżet dzienny do południa.

Najlepszy Współtwórca
dodatkowe pytanie do powyższych

ile czasu trwa taka sytuacja? Jeśli faktycznie budżety są bardzo niskie to system może nie dawać rady z optymalizacją kampanii pod względem wyświetlania przez cały dzień.

Spróbuj ograniczyć się tylko do części fraz, bądź zasugerować Klientowi mniejszy region - bliżej jego działalności.

Domniemam, że używasz jakiegoś bardziej rygorystycznego dopasowania niż przybliżone?
Dominik Myślak