AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

AdWords w innych krajach

Nowicjusz ✭

Witam Serdecznie,
 
Posiadam stronę i sklep internetowy na domenie pl i com.pl, działający w kilku wersjach językowych, czy jest możliwe ( i ewentualnie w jaki sposób ), uruchomienie kampanii google AdWords prezentowanej/wyświetlanej na rynkach zagranicznych ( Ukraiński, Mołdawski, Armeński ).
Jak należy uruchomić taką kampanię, aby mogła być prowadzona/zarządzana z polskiego konta, i stąd opłacana, ale wyświetlana w wymienionych krajach.
 
Czy ewentualne otrzymane kody promocyjne mogą być wykorzystane przy takim działaniu?

pozdrawiam

Dot.: AdWords w innych krajach

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Kod promocyjny przypisany jest do kraju. Jeżeli masz polskie dane rozliczeniowe możesz na nim wykorzystać kupon z Polski.

 

W AdWords nie ma problemu z kierowaniem reklam na dowolne państwo i język. Jeżeli chcesz kierować kampanie na Ukrainę, Mołdawię, Armenię najlepiej stworzyć osobne kampanie dla każdego państwa. W konfiguracji każdej kampanii musisz wybrać odpowiednie opcje. 

 

Wchodzisz na zakładkę Ustawienia i wybierasz kraj:

 

ukr1.png

 

i język:

 

ukr2.png

Dot.: AdWords w innych krajach

[ Edytowane ]
Magister ✭

@Krzysztof zwrócił uwagę na najistotniejsze elementy kampanii zagranicznych. Musisz jeszcze pamiętać o jednym parametrze, mianowicie w niektórych krajach występuje zmiana czasowa, którą powinieneś uwzględnić w harmonogramie reklam. Np Ukraina posiada przesunięcie +2 godziny, Polska +1 do czasu UTC. O ile w przypadku Państw sąsiadujących nie stanowi to jeszcze tak istotnego problemu, tak w przypadku Azji czy Ameryk już tak.

 

Harmonogram emisji reklam zaplanujesz w ustawieniach kampanii. 

 

Zrzut ekranu 2013-10-24 o 08.43.02.png

Dot.: AdWords w innych krajach

Nowicjusz ✭
Rozumiem, a jak wygląda kwestia rozliczeń... na samym początku deklaruję pln czy walutę kraju w którym chcę wyświetlać reklamy?. Czy google również będzie podawać mi współczynniki i koszty w walucie danego kraju?, i wreszcie czy przy takiej konfiguracji będę mógł spokojnie płacić w pln z Polskiego konta?

Dot.: AdWords w innych krajach

[ Edytowane ]
Magister ✭

Jeśi rozliczas się w Polsce i dane rozliczeniowe są polskie (przyznany kupon także), to wszystkie stawki i rozliczenia będą odbywały się w PLN. Walutę ustalasz na etapie tworzenia konta AdWords - nie da się tego zmienić po utworzeniu konta.