Obecnie 335 forumowiczów jest online
Obecnie 335 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

AdWords Expresse a AdWords i planer slow kluczowych

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Jestem tu zupełnym nowicjuszem. Chciałam się dowiedzieć kilku rzeczy.

1. jaka jest różnica pomiędzy AdWords a AdWords Expresse - nie wiem dlaczego chcąc się zalogować w AdWords zostaje automatycznie przekierowana do AdWords Expresse
  2. interesuje mnie, na razie korzystanie w planera słów kluczowych, dostępnym w AdWordsie. Czy do tego muszę przejść cały proces tworzenia reklamy, z podaniem nr karty kredytowej włącznie? Czy jest jakaś inna metoda?

Loguje się na moje konto i kiedy chce wejść do AdWordsa od razu mam "Realizacje reklamy" i jestem na poziomie konieczności wpisanie nr karty, czego chciałabym, na razie nie robić.

Z góry dziękuję za pomoc,

Monika LP

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Cześć Monika!

Najlepiej będzie jeśli stworzysz zupełnie nowe konto AdWords na nowym adresie email (nie musi to być konto Gmail).

Podczas zakładania konta rozpoczynasz na tej stronie:

https://www.google.pl/intl/pl/adwords/

klikasz przycisk "Zacznij od razu" i w następnym kroku klikasz w link "Pomiń instrukcje konfiguracji".

To pozwoli Ci wyjść z trybu kreatora i założyć konto ręcznie bez konieczności tworzenia kampanii, reklam, dodawania karty kredytowej, itp.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki, zaraz sprawdzę jak to działa. Sęk w tym, ze nie chce mieć 10000 kont, potem robi się bałagan. Jak można usunąć konto?

Wschodząca Gwiazda

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Monika, warto zwrócić uwagę na fakt, że bez uruchomionej kampanii nie będziesz miała danych dotyczących liczby wyszukiwań - tylko przedziały typu 1-100, 100-1000, co w przypadku wielu niezbyt często wyszukiwanych fraz jest dość mało użyteczne.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Boogusiu,

Czyli, żeby dojść do Panelu Slow kluczowych muszę pościć jakaś kampanie? Mnie, na razie chodzi o dobór slow kluczowych do optymalizacji strony. Na rożnych blogach było to narzędzie googla podawane jako dobre i dlatego chciałam go użyć do weryfikacji.

Poza tym Tomku, próbowałam Twoja metoda, ale i tak nie mogę pominąć etapu karty kredytowej....

Jaka jest różnica pomiędzy AdWords a AdWords Expresse?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Żeby dojść do planera nie musisz, ale żeby mieć konkretne dane, a nie przedziały typu 100-1000 - musisz. AdWords Express jest dla mega początkujących, brakuje tam miliona funkcji, więc najlepiej zapomnij Emotikon: Szczęśliwy Tu masz porównanie: https://support.google.com/adwords/express/answer/1689628?hl=pl

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki, tylko, ze mnie automatycznie przerzuca do Express. Loguje się na moim koncie firmy i jak tylko chce rozpocząć kampania AdWords to przerzuca mnie do Expresse. Czy nie ma jakiejś możliwości zablokowania tego? Moze to dlatego, ze to moja pierwsza kampania z nimi? Trochę kręcę się w kolko. Teraz zobaczyłam, ze przy moim koncie firmowym (Moja Firma - Aplikacje Google) mam AdWords Expresse i tylko to.

Wschodząca Gwiazda

Monika - tu masz filmik, jaki kiedyś zrobiłem na YT pokazujący procedurę zakładania konta:

https://www.youtube.com/watch?v=ov1Prabqrv8

Film jest z końca 2015 roku, ale mam nadzieję, że większość rzeczy będzie aktualna.

Booguś - sprawdziłem przed chwilą na pustym koncie, na którym nie mam i nigdy nie miałem żadnej kampanii i korzystając z narzędzia "Zaplanuj swój budżet i uzyskaj prognozy" i opcji "Wpisz lub prześlij listę słów kluczowych..." dostaję normalne prognozy o liczbie wyświetleń i kliknięć.

Podobnie jest z narzędziem "Znajdź nowe słowa kluczowe i pobierz dane o liczbie wyszukiwań" po wybraniu opcji "Sprawdź dane o liczbie operacji wyszukiwań ....".

Więc w sumie nie wiem co konkretnie miałeś na myśli.

Moim zdaniem spokojnie można z planera korzystać nie uruchamiając kampanii.

Być może dane w przypadku prognoz liczby wyświetleń i kliknięć mogą być częściowo oparte na danych historycznych naszego konta więc w przypadku "świeżego" konta możemy dostać inne dane niż w przypadku konta z historią. Niemniej jednak do celów ogólnego szacowania nie ma to tak wielkiego znaczenia, bo i tak dane podawane przez planer, a późniejsza rzeczywistość czasem bardzo się różnią.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: AdWords Expresse a AdWords i planer slow kluczowych

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tomku,

Wiec ide za Twoimi zaleceniami i wszystko jest ok, az do 2min39s na Twoim filmie gdzie ciebie przerzuca do normalnego AdWordsa a mnie do Expresse:

Capture d'écran 2017-01-17 13.48.23.png

i tu właśnie nie wiem co robić, żeby z niego wyjść (tu się kręcę w kolko od ponad 2h). Na panelu Moja Firma mam automatycznie aplikacje AdWords Expresse. Moze ja muszę usunąć? Tylko nie wiem jak...

Wschodząca Gwiazda

A jakiego adresu email używasz? Tego samego co wcześniej?

Usuwałaś to konto Google, którego wcześniej używałaś do logowania?

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

@Tomasz_C masz rację, to działa trochę dziwnie. Jeśli ja zakładam nowe konto, to też od razu mam dane. A gdy wczoraj był u mnie klient z laptopem, na którym sam sobie założył konto, to miał właśnie zakresy danych zamiast danych "precyzyjnych"... Tylko wtedy oglądaliśmy dane historyczne o ilości wyszukiwań, nie korzystaliśmy z planowania budżetu, więc może stąd różnica. Ciekawe jak będzie u Moniki Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tomku,

Logowalam sie ze wszystkich stron, z mojego konta głównego (m.lichowska-plonka@momo-design-studio.com) przy którym mam wizytowke firmy (Moja Firma), logowalam sie z nowego adresu specjalnie do tego celu uzytego (to konto juz wyrzucilam). Troche mi teraz ręce opadają... Bo nie wiem jak to ogryźć.

Wschodząca Gwiazda

Dziwna sprawa. Przed chwilą w 3 minuty założyłem nowe konto na nowy email bez najmniejszych przeszkód.

Może coś Ci siedzi w pamięci podręcznej przeglądarki.

Skorzystaj z trybu incognito w przeglądarce Chrome lub wyczyść ciasteczka przez rozpoczęciem całej procedury.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, tak zrobię. Albo zadzwonię do Googla. Mam jeszcze pytanie czy można jakoś wyrzucić  z panelu aplikacje Google, na stronie Moja Firma AdWords Expresse?