Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

2 strony - jeden płatnik - kod promocyjny

Student ✭ ✭ ✭

Prowadzę jedną kampanię na koncie na którym wykorzystałam kod promocyjny.

Teraz dostałam zlecenie drugiej strony, ale chcę wykorzystać kod promo który dostałam od Google. Wiem, że działa on tylko dla nowych kont (14dni) więc muszę takie założyć. Ale chciałabym aby faktury były wystawiane na tę samą firmę co ma stronę nr.1 (**bleep** EU)

Czy można mieć dwa konta na tę samą firmę ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: 2 strony - jeden płatnik - kod promocyjny

Profesjonalista ✭
Jako dane rozliczeniowe podajesz po prostu dane firmy na jaką chcesz mieć fakturę.
To częsta praktyka, że agencje zakładają konta ze swoimi danymi rozliczeniowymi i dostają faktury od Google na siebie a z klientami się rozliczają na podstawie polskich faktur wystawianych przez agencję. Oczywiście kod promocyjny można dodać do nowego konta.

Student ✭ ✭ ✭
Kupon jest przyznawany na firmę czyli jeśli go wykorzystasz na inna stronę ale firma ta sama to będzie złamanie regulaminu.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

jeszcze żeby sprecyzować bo zrozumiałem, że chodzi o faktury na jedną (Twoja) firmę a chcesz prowadzić kampanie dla kolejnej firmy (czy w przyszłości jeszcze innych). Jeśli tak to możesz zakładać bez problemu takie konta dla każdego nowego klienta ze swoimi danymi rozliczeniowymi (MCK). Jeśli chodzi o kolejne strony jednej firmy to jak słusznie zauważył darekm może to nie być zgodne z regulaminem.
Chociaż też zastanowiłbym się czy nie można tego podpiąć pod:
b) jest istniejącym klientem Google AdWords, ale postanowi skorzystać z nowej funkcji lub produktu AdWords
Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Marcin S jest mały problem z skąd google bedzie wiedziało że to strona nowej firmy ? i jeszcze jedno pytanie czy te konta będą pod MCK czy są po prostu swobodnie istniejącymi kontami bez podpięcia pod MCK

Najlepszy Współtwórca
Marcinie nie można podpiąć pod ten punkt, ponieważ:

Jedna kwota promocyjna na klienta.

Kupony są na początek, na spróbowanie, na przekonanie się, na start, dla jednego Klienta/Firmy...
Dominik Myślak

Magister ✭
Podsumowując:
1. Jeśli są to dwie różne firmy, które chcesz prowadzić w ramach własnej działalności, to załóż konto MCK. Przyłącz konto firmy A i B. Dla obu kont możesz wykorzystać kupon Google. Pozostaje oczywiście kwestia, dla kogo taki kupon został wydany i jak go pozyskałeś. Nawiasem mówiąc nigdy nie używaj jednego konta AdWords do prowadzenia dwóch firm, bo to może skończyć się tragicznie dla wszystkich uczestników konta.

2. Jeśli to jedna firma dla której ma być prowadzona kampania (a nie tylko widnieć na fakturze), to wówczas kodu nie możesz użyć. Pamiętaj także, że emisja dwóch reklam jednocześnie dla jednej firmy może skończyć się równie tragicznie (np. "przykładowa fraza" zwróci reklamy z Konta A i Konta B, gdzie w ramach tych kont prowadzona jest kampania dla tej samej firmy.

Na koniec dodam, że należy tu rozgraniczyć dwa pojęcia: dane rozliczeniowe i beneficjenta kampanii. Dane rozliczeniowe wskazują, kto rozlicza AdWords. Natomiast sama kampania może być prowadzona dla firmy X. Pamiętam, że wieki temu, należało zgłosić w Google, jeśli na wielu kontach miał się pojawić adres rozliczeniowy agencji. Było to jednak na początku programu GdA i możliwe, że te zasady uległy zmianie.

Profesjonalista ✭

@Adrian dobre podsumowanie - odpowiada chyba na wszystkie wątpliwości w tym temacie

@darekm regulamin został stworzony po to żeby osoby, które w tym przypadku chcą dodać kod promocyjny do konta go przestrzegały. Odpowiedzi na pytania czy Google wie że to strona nowej firmy, czy może wie że dwie strony są tej samej firmy raczej powinny szukać osoby, które taki regulamin chcą w jakiś tam świadomy sposób łamać. 

@Dominik ja to akurat mogę wiedzieć, ale napisałem "zastanowiłbym się" bo moim skromnym zdaniem w głowie osoby, która trafi na ten regulamin może pojawić się kilka pytań co widać zresztą po ilości tematów dotyczących kuponów w sieci. W tym regulaminie nie zostało też użyte Firma tylko raczej klient lub użytkownik. Ale ogólnie takie rozmowy mogą prowadzić do kilku innych ciekawych kwestii. Jeżeli założymy że kupon na firmę i że klienci rotują między agencjami to można by tu pociągnąć ot i zapytać czy agencje sprawdzają przy każdym nowym kliencie czy nie wykorzystał już kiedyś kuponu w innej agencji i już mu kuponu nie dają (jedna kwota promocyjna na Firmę)? Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭
agencje mogą tylko zapytać klienta GOOGLE Może to sprawdzić i wyciągnąć konsekwencje

Student ✭ ✭ ✭

Prowadzę jedną stronę dla jednej firmy (firma1), teraz mam zacząć drugą dla drugiej firmy (firma2), a faktury biorę jeszcze na inną firmę (firma3).

Firma2 była przez kogoś reklamowana, ale właściciel nie był widać zadowolony, bo zmienił na mnie. W tamtej agencji budżet się skończył, tak że reklam już nie ma.

Chcę teraz zarejestrować konto dla firma2 i skorzystać z kuponu, który dostał właściciel mailem o Google.

"Zarejestruj się do 30 czerwca, by otrzymać 200 zł na reklamy online. Dotrzyj do nowych klientów już dziś."

Natomiast faktury z wpłat chę otrzymywać ciągle na firma3 która do tej pory dostaje faktury z konta firma1.

Nie wiem czy jaśniej wytłumaczyłam, czy zagmatwałam Emotikon: Szczęśliwy

ps: To konto na którym mam teraz reklamy dla firma1 mogę zmienić w MCK i dodaćpodpinać kolejne konta i dlka każdego wtedy kod promo liczy się oddzielnie ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Możesz na danym mailu założyć MCK, ale musisz uwolnić maila od obecnego konta (na forum był taki temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Partners/Konto-prywatne-a-do-MCK/td-p/4670) - musisz utworzyć MCK i później podłączyć oba konta. http://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/

Zapytaj się Klienta - firma2 czy nie korzystał kiedyś z kuponów. Bo to, że dane rozliczeniowe będą na Ciebie to jedno, ale jeśli na jego domenę był wykorzystany kiedyś kupon to też może to wyjść w przyszłości i zablokują wszystkie powiązane konta.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
"ps: To konto na którym mam teraz reklamy dla firma1 mogę zmienić w MCK i dodaćpodpinać kolejne konta i dlka każdego wtedy kod promo liczy się oddzielnie ?"

zalozyc MCK i do niego podpinac konta Istniejacego konta nie przerobisz na MCK

Magister ✭

@Dominik Myślak Dominik dobrze pisze. Poprawiam delikatnie linka do artykułu: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Partners/Konto-prywatne-a-do-MCK/td-p/4670@darekm adres e-mail(konto google) można uwolnić od konta AdWords, pod warunkiem, że przekażemy innemu kontu Google do niego prawa, a tamte konto odbierze nam do konta AdWords dostęp (link wielce przydatny). Wtedy droga wolna do MCK. 

Halina B: Ten zapis nie jest dla mnie do końca jasny "Natomiast faktury z wpłat chę otrzymywać ciągle na firma3 która do tej pory dostaje faktury z konta firma1." Konto AdWords powinno mieć adres rozliczeniowy firmy dla której prowadzona jest kampania lub agencji/osoby/firmy, która tą kampanie wykonuje dla danej firmy. 

Samo konto MCK nie posiada adesu rozliczeniowego (nie w tym kontekście, nie wchodząc też w szczegóły). Konto MCK wspomaga zarządzanie kontami AdWords. 

Student ✭ ✭ ✭
Google przesłało kupon dla tej firmy to chyba nie był nigdy używany.

Student ✭ ✭ ✭
No właśnie faktura jest na firmę która wykonuje tę kampanie i chcę aby wszystkie kampanie (na razie aż dwie) były na jednej fakturze