Obecnie 362 forumowiczów jest online
Obecnie 362 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 pytanie

Student ✭ ✭ ✭

Hej cześć!

Czy zastosowanie elastycznej strategii na poziomie kampanii jest tym samym co na poziomie grup reklam dla wszystkich grup tejże kampanii?

Chodzi mi o to, czy jeśli ustawię na poziomie kampanii to czy elastyczna np. ROAS nie będzie lepiej rozkładać stawek po grupach (naczynia połączone) niż osobne zapisanie dla każdej z grup tych reklam. Testowaliście może?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: 1 pytanie

Wschodząca Gwiazda
Wydaje mi się, że nie będzie to to samo, gdyż w przypadku zastosowania strategii dla kampanii cała kampania będzie optymalizowana pod kątem docelowego ROAS i na pewno będą w niej grupy, które będą miały wartości przekraczające ustalony przez Ciebie ROAS jak i takie gdzie będzie on znacznie niższy.
Natomiast przy zastosowaniu strategii dla poszczególnych grup powinien on być pilnowany z osobna w ramach każdej grupy.
Pytanie tylko czy faktycznie tak będzie korzystniej?
Moim zdaniem może się okazać, że nie.
Konsekwencją może być po prostu mniejszy zysk gdyż będzie mniej konwersji w tych grupach, gdzie ROAS w prawdzie był wyższy od docelowego, ale ze względu na dużą ilość konwersji grupa ta generowała spory zysk łącznie.

Weź pod uwagę, że lepiej sprzedać 100 sztuk towaru z zyskiem 100zł niż 10 sztuk z zyskiem 200zł. W drugim przypadku masz większy ROAS, ale zysk wyniesie 2 000zł, gdy w pierwszym zysk to 10 000zł.

Dlatego nie można się koncentrować tylko na zwrocie z inwestycji czy zwrocie z nakładów na reklamę, gdyż to może nie być optymalne pod kątem zysków. Należy równoważyć równoważyć ROAS i ilość konwersji w taki sposób by osiągnąć maksimum zysku.

Obejrzyj sobie ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=jRx7AMb6rZ0

Film idealnie wyjaśnia na czym to wszystko polega.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: 1 pytanie

Student ✭ ✭ ✭

Jasne, że tak, natomiast gdy grupy reklam mają podobną marzę / zysk, to ROASa ciacham na poziomie kampanii, w innych przypadkach oczywiście tak jak piszesz, różnie, wg ROI. Dzięki za szczegółowe odpowiedzi!