Obecnie 322 forumowiczów jest online
Obecnie 322 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 fraza pożera dzienny budżet

Nowicjusz ✭

Jak w temacie. Fraza popularna, daje dużo kliknięć i wyświetleń ale ma wysokie śr. CPC i zżera mi cały dzienny budżet. Co robić w takiej sytuacji?Kampania ma około 50 fraz. Są 4 grupy reklam i fraz jest w jednej z nich. Ogólny CTR na poziomie 0,8%

Dodam, że zwiększenie budżetu nie wchodzi w grę

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: DiHpl S
września 2015

Dot.: 1 fraza pożera dzienny budżet

Najlepszy Współtwórca

Zadaj sobie pytanie czy ta fraza konwertuje - nie musisz zadawać jeśli masz ustawione konwersje. Wtedy podjęcie decyzji "co dalej?" jest prostsze.

Natomiast CTR wskazywałby, że masz włączoną również sieć reklamową - czy to prawda?

Zastanów się czy to nie przez sieć reklamową nie wyklikuje się ten budżet.

To co jest zalecane w takiej sytuacji to utworzenie odrębnej kampanii tylko z tą frazą. Wstrzymujesz ją w obecnej kampanii - ustawiasz budżety dla obu kampanii i winowajca ma swój własny budżet, a pozostałe frazy własny co pozwoli Ci ustalić również najlepsze frazy z tych pozostałych.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Po podpięciu konwersji otrzymasz trochę więcej danych dzięki, którym będziesz mógł ocenić frazy kluczowe. Natomiast zawsze t frazę możesz wstrzymać i przetestować pozostałe, zmniejszyć jej stawkę za kliknięcie by pojawiała się niżej - to również pozwoli bardziej przetestować pozostałe frazy, bądź jak już pisałem, jeśli wiesz, że dana fraza jest dobra i musi być w kampanii to przerzuć ją na odrębną bliźniaczą kampanię, ale tylko z tą frazę. Rozdziel budżety i każda z kampanii będzie czerpała z własnych środków.

Obserwuj frazy i podejmuj decyzje.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Zadaj sobie pytanie czy ta fraza konwertuje - nie musisz zadawać jeśli masz ustawione konwersje. Wtedy podjęcie decyzji "co dalej?" jest prostsze.

Natomiast CTR wskazywałby, że masz włączoną również sieć reklamową - czy to prawda?

Zastanów się czy to nie przez sieć reklamową nie wyklikuje się ten budżet.

To co jest zalecane w takiej sytuacji to utworzenie odrębnej kampanii tylko z tą frazą. Wstrzymujesz ją w obecnej kampanii - ustawiasz budżety dla obu kampanii i winowajca ma swój własny budżet, a pozostałe frazy własny co pozwoli Ci ustalić również najlepsze frazy z tych pozostałych.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Początkowo miałem ustawiona kampanię na obie sieci. Kilka dni temu wrzuciłem nową, skopiowaną kampanię na samą sieć wyszukiwania. W sieci reklamowej było ogólnie słabo. Póki co konwersja jest na podobnym poziomie.
Dzięki za podpowiedź. Spróbuję tak zadziałać.
Konwersję dopiero podepnę. Kampania miała być na początku bardziej wizerunkowa (nowy sklep w sieci) niż sprzedażowa.
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Po podpięciu konwersji otrzymasz trochę więcej danych dzięki, którym będziesz mógł ocenić frazy kluczowe. Natomiast zawsze t frazę możesz wstrzymać i przetestować pozostałe, zmniejszyć jej stawkę za kliknięcie by pojawiała się niżej - to również pozwoli bardziej przetestować pozostałe frazy, bądź jak już pisałem, jeśli wiesz, że dana fraza jest dobra i musi być w kampanii to przerzuć ją na odrębną bliźniaczą kampanię, ale tylko z tą frazę. Rozdziel budżety i każda z kampanii będzie czerpała z własnych środków.

Obserwuj frazy i podejmuj decyzje.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Zastanawia mnie CTR na poziomie 0,8% w sieci wyszukiwania - to jest niski wynik. warto przeanalizować tu wynik jakości oraz dopasowanie reklamy i oferty sklepu do oczekiwań osób wpisujących daną frazę. Możliwe, że większość klientów szuka po prostu butów a sklep sprzedaje wyłącznie markowe i fraza buty (choć krótka i opisująca sklep) jest w jego przypadku niezbyt fortunnym wyborem - szczególnie jeśli jest to fraza w dopasowaniu zbliżonym a nie [buty].
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński