Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 domena - 2 konta AdWords

Student ✭ ✭ ✭

Witam. Takie pytanie: prowadzę kampanię dla serwisu x.pl . Serwis ten, z okazji jakiegoś eventu chce wypróbować kogoś innego i puścić reklamę z drugiego konta. Jak duża jest szansa na zbanowanie kont, jeśli słowa kluczowe nie będą się dublować? A jak duża jeśli będą? I które konto zostanie zablokowane?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Profesjonalista ✭
Nie lepiej stworzyć eventowy landing page na innej domenie i na tą stronę kierować reklamy z drugiego konta zamiast się martwić o bany, regulaminy, itd?

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Najlepszy Współtwórca

Marcin to nie rozwiązuje problemu bo dane na drugiej stronie będą tej samej firmy. Nie można w tym samym czasie reklamować z dwóch kont i więcej tej samej firmy.

 

Oba konta zostałyby zbanowane. Zalecam by frazy sięnie dublowały. A jesli mają się dublować to w danym okresie niech działa tylko jedna kampania.

Dominik Myślak

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Student ✭ ✭ ✭

Myślałem już wcześniej o specjalnym LP z odmiennym wyglądem niż oryginał, ale klient oporny - chce mieć wszystko w całości, spójne ze sobą.

 

Dodam, że konsultant w rozmowie telefonicznej stwierdził, że system po pewnym czasie sam wyłapie, że idą reklamy z dwóch kont i je 'wirtualnie' skonsoliduje.

 

Jak na tę chwilę męczę klienta o listę słów kluczowych jakich chcą użyć w celu uniknięcia dublowania.

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Wschodząca Gwiazda
Dominik, nie do końca jest tak piszesz. Dany reklamodawca może korzystać z dwóch kont. Byle by się nie dublowały frazy. Teraz jest tyle nowości, że czasem samo google doradza założenie nowego konta gdzie np. trzeba dodatkowo otagować linki, a na podstawowym koncie jest włączone automatyczne tagowanie. Albo gdy klient ma przydzielone budżety względem kraju i ciężko mu z jednego konta je kontrolować.

Byle by w takiej sytuacji np. założyć MCK i zarządzać sobie kontami z jednego "profilu". Nie ma już czegoś takiego, że jedna firma = jedno konto.

Tu bardziej przychylę się do wersji Marcina żeby na innej domenie stanął eventowy LP.

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Najlepszy Współtwórca
ok może za mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Cały czas mam na myśli korzystanie w obu kontach z tych samych fraz. Jak najbardziej może mieć i 5 kont prowadzonych na różne kraje co już pozwala na takie prowadzenie kampanii nawet na te same frazy (np. w języku ang.), ale region wykluczy dublowanie się. Ja to wiem.

Tak jak napisałem. Cały czas rozważałem skrajny przypadek, gdy używane są te same frazy na dwóch kontach w tym samym czasie i na ten sam region.
Dominik Myślak

Dot.: 1 domena - 2 konta AdWords

Wschodząca Gwiazda
Nie powinno być problemu nawet dla tych samych fraz. Wygra ta kampania, która ma wyższą jakość i ona będzie emitować reklamy dla danych fraz. Jest to logiczne. Jakby banowane były konta.... to tworzę konto tymczasowe, ustawiam kampanię dla fraz i strony konkurencji. Konkurencja jest blokowania i moje "tymczasowe" konto - chyba tak nie jest, ale niech wypowiedzą się mądrzejsi. Ja nie dostałem nigdy bana, a przerabiałem już kilka ładnych razy kampanii na fraz i strony ustawionej gdzie indziej. Dla informacji : robiłem tak aby pokazać komuś jak może wyglądać porządnie zrobiona kampania :-).

Adaśko