AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 335 forumowiczów jest online
Obecnie 335 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zmiana płatnika w ciągu miesiąca rozliczeniowego

Nowicjusz ✭

W ciągu miesiąca rozliczeniowego zmienił się płatnik zasilający reklamę AdWords. Do połowy miesiąca była to moja firma i płatności były ściągane automatycznie z mojej karty a od połowy miesiąca klient przejął płatności na siebie i sam zasila sobie konto AdWords. Na koniec miesiąca rozliczeniowego klient dostał fakturę zbiorczą na całą kwotę zasilającą, jaką GOOGLE pobrało w tym miesiącu. Problem w tym, że ja nie dostałem żadnej faktury na kwotę, którą zapłaciłem za klienta = nie mogę wykazać kosztów, natomiast klient ma fakturę na całą kwotę, większą od dokonanych przez niego wpłat i też ma kłopot w swojej księgowości. Jak rozwiązać ten problem. PILNE!!!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: zmiana płatnika w ciągu miesiąca rozliczeniowego

Student ✭ ✭ ✭
Miałem podobny przypadek zmiany płatnika i jest to nie do przejścia. Google wystawia FV całości na takie dane jakie są ustawione w momencie generowania faktury.

Można dzwonić na pomoc i podpytać, ale raczej nic z tym nie zrobią.

Trzeba podpytać księgową czy da radę zrobić jakiś "myk", ale na pełnej księgowości to może być problem.
Paweł Rabinek

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Tylko wystawca faktury ma prawo do złożenia korekty.

Zapytaj w Google, czy wystawią korektę.

Wschodząca Gwiazda
Polecam ten link: https://support.google.com/adwords/answer/1723045?hl=pl&ref_topic=3119103&rd=1

Jest formularz zgłoszenia korekty faktury i inne informacje, które powinny okazać się przydatne.

Pracownik Google
Cześć Aleksandra,

Tak jak pisał Paweł: Niestety nie ma możliwości zmiany danych na wystawionych fakturach. Noty korygujące wspomniane przez Paulinę dają możliwość dokonywania kosmetycznych zmian.

Generalnie przy płatnościach automatycznych i ręcznych faktura jest wystawiana jednorazowo za cały miesiąc. Następuje to w ciągu 3-5 dni po zakończeniu miesiąca rozliczeniowego.

Jeszcze raz podaję linka do informacji dotyczących płatności i faktur: https://support.google.com/adwords/answer/1723045?hl=pl&ref_topic=3119103&rd=1

Pozdrawiam,
Michał