Obecnie 324 forumowiczów jest online
Obecnie 324 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zawieszone konto - podejrzane działania związane z płatnościami

Nowicjusz ✭

Witam mojekonto Adwords zostało zawieszone - 

Wykryliśmy podejrzane działania związane z płatnościami na tym koncie lub na Twoich innych kontach AdWords. Zawiesiliśmy Twoje konta AdWords, by zabezpieczyć je przed nieupoważnioną aktywnością. 

Zadaję pytanie tutaj ponieważ nie jestem w stanie połączyć się z google support. Kiedy dzwonię i podaję identyfikator adwords automat mówi mi, że moje konto zostało zawieszone i rozłącza się, bez podania identyfikatora, kiedy wciskam gwiazdkę automat mówi, ze nie może zidentyfikować numeru i każe mi wybrać inną opcję. Dzwonię korzystając z konta Skype ponieważ mieszkam za granicą. 

Kilkakrotnie wysyłałam maile i wypełniałam formularze, ale za każdym razem dostaję automatyczną wiadomość

"Dziękujemy za okazaną cierpliwość. Potwierdziliśmy, że Twoje konto narusza zasady AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ one również zostaną zawieszone."

Powody zawieszenia konta mogły być dwa - przynajmniej tak mi się wydaje. Po pierwsze miałam problem ze stroną internetową, która została zhakowana. Informatycy z firmy która utrzymuje moje domeny wyczyścili stronę i zabezpieczyli ją wtyczka z firewallem. Sama strona została też zabezpieczone SSL. 

Innym powodem mogło być zwiększenie budżetu. Uruchomiłam kampanię z celem na lead, ale po kilku dniach reklama wciąż nie była wyświetlana, znajomy poradził mi żebym znacznie zwiększyła dzienny budżet i jak kampania ruszy to miałam ponownie zmniejszyć budżet. Potem przeczytałam gdzieś w internecie że google nie lubi takich praktyk.

Tak czy inaczej oba błędy zostały naprawione, nie wiem tylko jak skontaktować się z google żeby wyjaśnić tą sytuację.

To jest moje pierwsze konto adwords, nie kożystałam z żadnych kuponów. Kampanię prowadziłam niecałe dwa tygodnie. Dane rozliczeniowe są moje i są prawdziwe, a do rozliczeń używam swojej karty kredytowej. Na koncie mam niezapłacone saldo - płatność miała być automatyczna po osiągnięciu progu rozliczeniowego, ale wcześniej zawieszono moje konto isaldo zostało - to miała być moja pierwsza płatność na rzecz adwords.  Kiedy próbuję dokonać płatności ręcznie sysytem informuje mnie, ze nie mam uprawnień do dokonania płatności chociaż jako właściciel konta jestem administartorem ze wszystkimi uprawnieniami.

Aby wykonać tę czynność, musisz mieć uprawnienia do edycji tego profilu płatności. Otwórz stronę z ustawieniami płatności i kliknij „Zarządzaj użytkownikami Centrum płatności”, aby znaleźć administratora, który może Ci przyznać te uprawnienia. Jeśli prośba o uprawnienia została już przez Ciebie wysłana, sprawdź pocztę, aby zaakceptować zmianę.

Wysłałam maila z informację, że mam taki problem i w jaki sposób mogę dokonać płatności, ale w odpowiedzi dostałam tą samą wiadomość o zawieszeniu konta. 

Czy ktoś z Was w ostatnich kiklu tygodniach miał szczęście skontaktować się z prawdziwym człowiekiem z Google? Jeśli tak to jak to zrobiliście? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Sandra

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj Sandro,

Przewinienia związane z płatnościami tak są traktowane - czyli od razu automat przerywa rozmowę. 

Najlepiej jest napisać do supportu z zapytaniem i prośbą o wyjaśnienie sytuacji, ponieważ nie czujesz się winna.

Drugą opcją może być podczepienie Twojego konta pod tzw. MCK jakiejś agencji, która podjęłaby się kontaktu z Google w celu wyjaśnienia sytuacji.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Hej @Sandra K,

Próbowałaś może kontakt przez Czat?

Tam możesz poprosić aby konsultant do ciebie oddzwonił.

Wydaje mi się, że powody, które podałaś nie kwalifikują konta do tak drastycznych działań ze strony Google. Przypuszczam, że było tam coś jeszcze.

Porponuję zapoznać się z zasadami AdWords:

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6008942

Oraz warunkami usługi:

https://payments.google.com/u/0/paymentsinfofinder#

I przeanalizować swoje aktywności na koncie pod kontem naruszeń powyższych.

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytania to pisz.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Dzięki @Krzysztof AD za odpowiedź,

nie znalazłam nigdzie możliwości kontaktu przez czat, wiele osób pisze, że google zrezygnowało z czatu. Co do zasad i warunków przeanalizowałam wszystko i nie dopatrzyłam się żadnych przewinięć. Reklamuję się na facebooku od prawie dwóch lat używając tej samej domeny i karty kredytowej i nie miałam tam żadnych problemów, a zasady są bardzo podobne. Coś jednak musiałam zrobić, że tak mnie zablokowali.

Może jednak problem jest z płatnościami. Kiedy próbuję dokonać płatności ręcznie sysytem informuje mnie, ze nie mam uprawnień do dokonania płatności chociaż jako właściciel konta jestem administartorem ze wszystkimi uprawnieniami.

Aby wykonać tę czynność, musisz mieć uprawnienia do edycji tego profilu płatności. Otwórz stronę z ustawieniami płatności i kliknij „Zarządzaj użytkownikami Centrum płatności”, aby znaleźć administratora, który może Ci przyznać te uprawnienia. Jeśli prośba o uprawnienia została już przez Ciebie wysłana, sprawdź pocztę, aby zaakceptować zmianę.

nie wiem czy to oni mnie blokują czy jest to związane z tym problemem. 

Profesjonalista ✭ ✭

Warto rozwazyc zmiane dostawcy informacji o uslugach Google ("wiele osob"). Czat oczywiscie jest dostepny. Prawe gorne menu i tam pomoc. Byc moze system sie pomylil i konto zostalo blednie zawieszone. Zdecydowanie jest to niestandardowa sprawa i kontakt z obsluga bedzie wymagany. Znajdz ten czat jutro i tam zacznij. Jesli beda jeszcze jakies problemy z kontaktem to pisz. Cos wymyslimy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Dzięki @Dominik Myślak 

pisałam wiele razy do nich, dwa razy z prośbą o informację w jaki sposób mogę uregulować saldo, ale zawsze dostaję z automatu tą samą informację o zawieszeniu konta. System prawdopodobnie wykrywa wciąż ten sam błąd, którego nie znam więc siłą rzeczy nie mogę naprawić, i automatycznie wysyła mi ciągle tego samego maila. 

Co do MCK to jest to jakieś rozwiązanie, zastanawiam się tylko czy to nie jest dla nich ryzykowne podłączać zablokowane konto. Znalazłam w internecie firmy, które się tym zajmują tzn odzyskiwaniem kont adwords, ale to jest dość droga sprawa.

Najlepszy Współtwórca

Tu nie chodzi o sam fakt odzyskania konta, tylko chociaż dowiedzenie się w czym jest problem, a taka agencja poda Swój numer ID MCK, a potem przejdzie do rozmowy na temat Twojego konta. Wielokrotnie pomagałem Klientom, żeby chociaż dowiedzieli się, że temat jest beznadziejny, bądź, że spróbujemy coś z tym zrobić. 

Dominik Myślak