Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zawieszenie konta

Nowicjusz ✭

Witam, otóż mam problem ponieważ zawieszono moje konto z powodu braku informacji rozliczeniowych. Dodam iż mam już opłacone z góry, oraz wbity kod rabatowy. natomiast w danych do rozliczeń nie mam wypełnionego tylko pola Identyfikator płatnika podatku VAT, ale ono jest przecież opcjonalne.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: pawel k
września 2015

Dot.: zawieszenie konta

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Taki komunikat często pojawia się z powodu nadużyć związanych z kuponami.

Czy kiedykolwiek zapoznawałeś się z tym regulaminem kuponów AdWords?

Cytat: "Jedna kwota promocyjna na klienta."

Oznacza to tyle, że nawet jak byś miał x stron zarejestrowanych na tą samą firmę to i tak mógłbyś użyć tylko raz kuponu (na jednym koncie AdWords - mógłbyś mieć na nim kampanie dla tych wszystkich stron, bądź tylko dla jednej, ale istotne jest to, że kupon mógłbyś użyć jako Klient, tylko raz).

Obstawiam, że to jest Twój problem. Nadużycia kuponów AdWords.

Infolinia jest jak najbardziej "żywa". tel.: 800 702 380 od 9-18 w dni robocze.

Gdybyś zapomniał ten telefon to małą instrukcja jak do niego dotrzeć.

Górny prawy róg i kliknij Screen Shot 06-01-15 at 08.59 AM.PNG i następnie

Screen Shot 06-01-15 at 08.56 AM.PNG

później

Screen Shot 06-01-15 at 08.57 AM.PNG

zobaczysz ekran prawdopodobnie z numerem do USA - zmień na polskę

Screen Shot 06-01-15 at 08.57 AM 001.PNG

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły zawieszenia. Bardzo możliwe, że gdy nie będą chcieli udzielić takich informacji, to właśnie chodzi o nadużycia kuponów.

A sprawdzałeś wszystkie poprzednie konta? Według mnie również są zablokowane.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
To zalezy od typu konta (prywante lub firmowe). Obecnie to sie nazywa "Status podatkowy".

Najlepszy Współtwórca
A czy na innych kontach również dodawałeś kupony?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
ja osobiście nie, ale wiem że kiedyś tam na tą domenę kupony były wykorzystywane

Najlepszy Współtwórca
kupony? a dużo ich było? Na różnych kontach dla tej samej domeny? Jaki dokładnie otrzymałeś komunikat od google o zawieszeniu?

Jeśli masz wątpliwości to dzwoń do supportu adwords i dopytaj o co chodzi.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Jeśli dostałeś jasny komunikat o zawieszeniu z powodu braku informacji rozliczeniowych to zapoznaj się z tym artykułem: https://support.google.com/adwords/answer/3365132?rd=1

Pod koniec zeszłego roku zmieniło się nieco podejście do kont : prywatne, komercyjne.

Nowicjusz ✭
czy dużo nie wiem, pewnie więcej niż dwa, tak, różne konta na jedną domenę. Podobno wcześniej nie było problemów.
Z tego co dotychczas zauważyłem to adwords nie ma infolini z "żywym człowiekiem", czy sie myle ?

Nowicjusz ✭
komunikat: Twoje konto zostało zawieszone - Wykryliśmy podejrzane działania związane z płatnościami na tym koncie lub na Twoich innych kontach. Zawiesiliśmy Twoje konta AdWords, by zabezpieczyć je przed nieupoważnioną aktywnością. Więcej informacji

oraz:Konto zostało deaktywowane z powodu braku informacji rozliczeniowych. Dowiedz się więcej.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: pawel k
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Taki komunikat często pojawia się z powodu nadużyć związanych z kuponami.

Czy kiedykolwiek zapoznawałeś się z tym regulaminem kuponów AdWords?

Cytat: "Jedna kwota promocyjna na klienta."

Oznacza to tyle, że nawet jak byś miał x stron zarejestrowanych na tą samą firmę to i tak mógłbyś użyć tylko raz kuponu (na jednym koncie AdWords - mógłbyś mieć na nim kampanie dla tych wszystkich stron, bądź tylko dla jednej, ale istotne jest to, że kupon mógłbyś użyć jako Klient, tylko raz).

Obstawiam, że to jest Twój problem. Nadużycia kuponów AdWords.

Infolinia jest jak najbardziej "żywa". tel.: 800 702 380 od 9-18 w dni robocze.

Gdybyś zapomniał ten telefon to małą instrukcja jak do niego dotrzeć.

Górny prawy róg i kliknij Screen Shot 06-01-15 at 08.59 AM.PNG i następnie

Screen Shot 06-01-15 at 08.56 AM.PNG

później

Screen Shot 06-01-15 at 08.57 AM.PNG

zobaczysz ekran prawdopodobnie z numerem do USA - zmień na polskę

Screen Shot 06-01-15 at 08.57 AM 001.PNG

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły zawieszenia. Bardzo możliwe, że gdy nie będą chcieli udzielić takich informacji, to właśnie chodzi o nadużycia kuponów.

A sprawdzałeś wszystkie poprzednie konta? Według mnie również są zablokowane.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
super dzięki. o tych kupnach wiem, z tym ze osoba której to robie twierdziła że miała juz kilka kont na jedną domenę i było okej. docisne i dopytam.
A na infolinii faktycznie nie podają powodu "nie maja takiejinformacji" więc może być jak mówisz. no, nic, dzięki. Emotikon: Szczęśliwy
a jeszcze pytanie czy w takiej sytuacji jest jakiś problem ze zwrotem wpłaconych 100 zł na kampanie ?

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że standardowa procedura odzyskania środków z konta, czyli usunięcie konta - pamiętaj, że konto nigdy tak na prawdę nie jest usunięte i po wpłaceniu środków zostanie aktywowane, ale nadal będzie zablokowane z powodu łamania zasad.

Taka procedura może trwać 4 tyg.
Dominik Myślak