Obecnie 341 forumowiczów jest online
Obecnie 341 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

problem podatek Vat

Nowicjusz ✭

Witam,

mam problem polegający na tym, że nie wiem w jaki sposób mam zmienić aby na fakturze pojawił się podatek Vat jako koszt.

Księgowy, kazał nam to zmienić,ale po przeszukaniu internetu, nadal nie wiem jak to zrobić. Znalazłam stronę z Google, że należy wypełnić dokument, który po załadowaniu nie otwiera się.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Joanna

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: problem podatek Vat

Najlepszy Współtwórca
Jako osoba prywatna nie można się teraz reklamować w AdWords. Kiedyś jako osoba prywatna do faktury doliczany był vat.

Jeśli posiadasz **bleep** EU to bez problemu rozliczysz te faktury od google. Jest to import eksport usług i vat należy naliczyć i odliczyć - to tak w uproszczeniu. Księgowy powinien wiedzieć co zrobić. Jeśli nie wie to... niech poszpera po internecie jak rozlicza się takie faktury.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Nie jesteśmy osobą prywatna tylko firmą.
Podobno jest jakiś druk który należy wypełnić do Google i wtedy faktury zostają wystawione z Vat-em jako kosztem, ale ja nie wiem co to za druk.
A może ktos wie??
Joanna

Nowicjusz ✭
W sumie zapomniałam wspomnieć o najważniejszym, my nie jesteśmy czynnym podatkiem VAT, dlatego potrzebujemy, aby faktura z Google, wystawiana była z Vat-em.
Joanna

Wschodząca Gwiazda
Możecie nie być czynnym płatnikiem podatku VAT, ale powinniście być zarejestrowani jako płatnik VAT UE. Bez numeru VAT-UE tak naprawdę nie możecie zgodnie z polskim prawem dokonywać importu usług.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Dzwoniłem do supportu AdWords. Nie ma takiego dokumentu i nie można wliczyć vatu w koszt.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
https://support.google.com/a/answer/1231283#
Zmiana statusy podatkowego..... skontaktuj się z nami. i właśnie po kliknięciu w skontaktuj się z nami, brak możliwości, ponieważ pojawia sie biała ramka i nic więcej.
Wydaje się ze możliwe jest teoretycznie zmiana statusy podatkowego, natomiast praktycznie nie wiem jak.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To co wklejasz to Google Apps....

To co powinno Cię interesować to ten artykuł https://support.google.com/adwords/answer/3365132?hl=pl&rd=1, ale już zgłaszam do supportu, że nie jest aktualny.

W tej chwili już nie można się reklamować w AdWords jako osoba prywatna. Jedynie jako firma.

Dominik Myślak