Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak sprawdzić, czy firma płaci za moje reklamy

Nowicjusz ✭

witam,

chce zlecić firmie reklamy w google adwords. nie wiem, jak bede mogla sprawdzic, czy firma placi google za moje reklamy. chce, żeby kampania prowadzona byla na moim koncie, do ktorego dam dostep firmie. Jaki moge dac zapis w umowie, zeby sie zabezpieczyc lub jak moze kontrolowac czy placa za reklamy - z gory dziekuje za pomocEmotikon: Szczęśliwy)

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: jak sprawdzić, czy firma płaci za moje reklamy

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Najlepiej znajdź taką firmę, która tworzy konto AdWords na dane klienta i daje do niego uprawnienia administracyjne. Dzięki temu nie dość, że będziesz mogła samodzielnie doładowywać konto, to jeszcze będą dostępne rzeczywiste statystyki. Wraz z prawdziwym kosztem za kliknięcieEmotikon: Szczęśliwy

Dodatkowo nie podpisuj długoterminowych umów. 

Nowicjusz ✭

tylko, że ja już mam konto i nie chcę go zmieniać... i woałabym, żeby to firma płaciła google - co wtedy

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Firma zewnętrzna podpina się pod konto AdWords na zasadzie menedżera klienta. Możecie się logować jednocześnie z dwóch różnych kont. Także pracę można wykonywać na dotychczasowym koncie.

Jeżeli firma nie będzie chciała podpiąć się pod konto i udostępniać bezpośrednich informacji o koszcie kliknięcia, trzeba się mocno zastanowić dlaczegoEmotikon: Szczęśliwy

Jeżeli chodzi o płatność za usługę i kliknięcia do firmy zewnętrznej oraz zlecanie jej doładowywanie własnego konta AdWords może być to trudne ze względów podatkowych. Zdecydowanie lepiej doładowywać konto samodzielnie i płacić firmie zewnętrznej tylko za usługę.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witajcie,

Krzysztof, jakie przewidujesz trudności podatkowe w doładowywaniu konta Klienta?

Robię to na co dzeń. Od konkretnego dnia przejmuję rozliczenia na koncie, do których użytkownik może wrócić w każdym momencie.
Wystawiam polską fakturę na całość.

Klientom jest łatwiej, bo nie muszą dokonywać wewnątrzwspólnotowego importu usługi w zakresie rozliczania podatku VAT, co jest bardziej skomplikowane niż zaliczenie w koszty polskiej faktury.