AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 216 forumowiczów jest online
Obecnie 216 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak rozliczyc fakturę

Nowicjusz ✭

Otrzymałam pierwszą fakturę na moją firmę ze stawka 0% -

Odnotowanie kosztów oraz VAT

przedpłata za Google AdWords 100 zł,

środki z przedpłaty -57,56.

Google AdWords 57,56.

Czy powinnam rozliczyć sama VAT?, jeśli tak to czy od kwoty 100 zł czy 57,56 ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: jak rozliczyc fakturę

Wschodząca Gwiazda
jeżeli fakture masz na 100zł to od 100zł

Wschodząca Gwiazda
Faktura jest na 57,56 i VAT rozliczasz od tej kwoty. Jeżeli masz VAT EU to masz import usług, więc VATu nie odprowadzasz (biuro rachunkowe ci wytłumaczy :-). Adaśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adam G chyba nie do końca tak Emotikon: Szczęśliwy

Przedpłata to faktyczna kwota wpłacona w danym miesiącu na konto AdWords, czyli 100 zł i idę o zakład, że na fakturze widnieje ta wartość.

Pozostałe wartości to faktycznie wydane środki w danym miesiącu z tej przedpłaty. Od razu są odejmowane, bo to tylko informacja dla danej osoby czy Klienta o wydatkach z danego miesiąca (to też może być jakaś informacja dla urzędów skarbowych o wydatkach z danego miesiąca), ale jeśli na fakturze wykazywane są faktycznie wpłacone pieniądze w danym miesiącu - czyli zapewne 100 zł.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Jedna z tych kwot idzie do rozliczenia VAT, druga do kosztów. Tutaj jest to dokładnie opisane od strony księgowej dla faktur AdWords od 2015:

http://poradnik.wfirma.pl/-jak-ksiegowac-faktury-z-google-adwords-po-zmianach-w-2015-roku
Paweł Rabinek