AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 161 forumowiczów jest online
Obecnie 161 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

faktury za adwordsy

Nowicjusz ✭

Witam,

Czy ktoś się może orientuje po co google wystawia fv na 0 zł?Mam taką samą kwotę jako przedpłata i google adwords w konsekwencji faktura opiewa na 0 zł, czy powinnam wprowadzić ją do ksiąg?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: faktury za adwordsy

Wschodząca Gwiazda
W sumie bardziej pytanie na jakieś forum księgowe. Ale z tego co się orientuję, skoro nie ma sprzedaży to nie powinno być w ogóle faktury, więc nie wiem jaki jest sens wystawiania faktur zerowych przez Google - po prostu tak działa system.
Tym bardziej nie widzę sensu w ich księgowaniu, skoro kompletnie nic one nie wnoszą, ale mogę się mylić więc lepiej się poradzić kogoś od księgowości Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że jest to spowodowane niemałym zmieszaniem na początku roku, gdzie Google chciało przejść na fakturowanie za faktyczne wydatki w miesiącu, a nie na wartość wpłaty w danym miesiącu.

Z tego wszystkiego Google na fakturach pokazuje faktyczne wydatki, ale od razu je zeruje, a faktycznym kosztem jest wpłata w danym miesiącu.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Z tego co się zorientowałem, to inaczej rozlicza się VAT (od wpłaty na konto), a inaczej dochodowy (od wydatków). Być może dlatego właśnie. Możesz doczytać na blogu wFirma o zmianach w fakturach AdWords 2015:

http://poradnik.wfirma.pl/-jak-ksiegowac-faktury-z-google-adwords-po-zmianach-w-2015-roku

Paweł Rabinek