Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

accesscm.co.uk oszuści?

Nowicjusz ✭

Dostałem od nich maila o nieuregulowanej płatności za adwords i że żekomo reprezentują google.

Nie miałem już dostępu do tego konta (konto klienta) więc zapłaciłem ok. 600zł.

Teraz znowu mail o zaległości na innym koncie, ale tam żadnych zaległości nie widzę. Skoro ktoś tak skutecznie wyłudza pieniądze i ma informace, że kożystałem z adwirsd i zna mój numer konta, to dlaczego google się tym nie zajmie. Widzę, że accesscm.co.uk działa na szerokoą skalę. O co chodzi. to są oszuści czy mają coś z googlem wspólnego?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: accesscm.co.uk oszuści?

Najlepszy Współtwórca

Pierwsza sprawa to sprawdź najpierw na koncie, czy masz zaległości. Druga sprawa jeśli nie masz pewności co do zaległości to support google i pytaj. Dostaniesz jasną informacje, czy gdzieś zalegasz.

Takie zaległości możesz sobie narobić jeśli ustawiłeś płatności jako płatność po wykonaniu usługi. Jeśli takowych nie masz to ciężko jest się zadłużyć wpłacając pieniądze z góry.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭

Popatrz tu, albo tu czy tu... i pewnie jeszcze sporo by się znalazło. Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Pogotowie, jasne, dzięki, masz rację oczywiście, ale to problemu nie rozwiązuje. Pytam o konkretnie tą firmę, czy oni na prawdę współpracują z Googlem? Zadzwoniłem do nich na telefon ze strony a nie z maila, i potwierdzili zaległość. Na koncie nie mogę tego sprawdzić. Czy miałeś styczność konkretnie z nimi?

Student ✭ ✭ ✭

Miales skintaktowac sie z google a nie firma oni jesli chca kasr to zawsze potwierdza ze jestes dluzny

Najlepszy Współtwórca

Poza tym jeśli to konto Klienta to po co płaciłeś jakiekolwiek pieniądze i dla czego kontaktowali się z Tobą a nie z właścicielem konta... ?  Emotikon: Smutny

Jeśli konto nie jest Twoje to i ewentualne zobowiązanie nie jest Twoje...

Jesli na innym koncie nie widzisz zaległości to tak jak poprzednicy napisali kontaktuj się z Google.

Sprawdziem korespondencję, bo coś mi ta nazwa jest znajoma.

Miałem taki przypadek, że z końcem 2012 roku aktywowałem konto AdWords Express dla pewnej firmy. 

Użyłem karty kredytowej (płatność z dołu), by aktywować konto i kupon na moje dane. Po wykorzystaniu środków z kuponu usunąłem reklamy (nie było opcji wstrzymaj) i zapomniaem o temacie. 

Miesiąc później wygasł termin ważności karty. Dostałem powiadomienie od Google w tej sprawie ale nic o zaległości, więc zignorowałem, bo stwierdziłem, że skoro konto nie działa to nie będę aktualizował, bo i po co... Emotikon: Szczęśliwy

W kwietniu dostałem powiadomienie z tej firmy.

Wszystkie dane były zgodne czyli adres e-mail konta, kwota zalegości, moje dane, ID konta AdWords. Wiadomość przyszła na adres powiązany bezpośrednio z kontem AdWords a nie MCK.

Okazało się, że reklamy nie zostały usunięte i kampania trwała nadal do momentu aż w kolejnym miesiącu bank odmówił obciążenia wygasłej już karty.

Nie dostałem żadnego powiadomienia od Google poza tym, że wygasła karta...

Po rozmowie z Google okazało się, że reczywiście sprawa została skierowana do windykacji i potwierdzono, że moze konaktować się zewnętrzna firma ale jednocześnie informując mnie, że jeszcze nie jest za późno na rozliczenie tego w Google.

Wiadomość zawierała dokładnie tę  samą wskazówkę (ponowną edycję danych rozliczeniowych na aktualne by umożliwić rozliczenie). Podpiąłem nową kartę (na wszelki wypadek przedpłąconą) do konta AdWords i saldo się wyzerowało. 

Nie kontaktowałem się z tą firmą i więcej korespondencji w tej sprawie do dziś nie otrzymałem.