Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana formy płatności

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Czy dobrze rozumiem, że nie mogę zmienić formy płatności z Opłat automatycznych kartą kredytową na Przedpłatę przelewem bankowym ?   

https://support.google.com/adwords/answer/3122375?rd=2 

Czy jedynym rozwiązaniem jest usunięcie obecnego konta i założenie nowego ?

Co z pieniędzmi, które aktualnie znajdują się na koncie, które będę musiał zamknąć? 

Administruję dodatkowym kontem dla działu firmy, ustawione są płatności automatyczne, natomiast działania tam prowadzone są sporadycznie i nie chcę aby co 30 dni zaciągał kasę mimo, że nie ma włączonych reklam. 

Chyba jedynym rozwiązaniem jest przejście na Przelew bankowy. Proszę o sugestie. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: htomek
września 2015

Dot.: Zmiana formy płatności

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Jak miałeś wydatki na koncie to pobierze w dwóch przypadkach:
- przekroczysz 1200 zł
- minie 30 dni od ostatniej płatności nie ważne jaką kwotę wydasz

Jeżeli nie będziesz miał wydatków bo kampanie nie będą uruchomione (czyli saldo 0) nic nie będziesz miał pobrane.

Pobrało Ci teraz bo miałeś jakieś wydatki na koncie - to chyba normalne. Jeśli teraz masz saldo 0 po wpłacie i nie uruchomisz kampanii to nic Ci nie będzie pobierać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

(when your balance reaches PLN1,200.00 or 30 days after your last automatic payment, whichever comes first)"

Albo przekraczasz próg (progi wydatków - maksymalnie to 2000 zł) w ciągu 30 dni bądź po 30 dniach rozliczane są środki wydane - nie brane są pod uwagę progi, lecz czas i faktyczne wydatki w tym okresie.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Szukałem maila od supportu google. Nie znalazłem. Napiszę własnymi słowami.

Jak najbardziej można zmienić formę płatności, ale wymaga to kontaktu z supportem - zadzwoń do nich.

Dwa sposoby:

Wstrzymujesz wszystkie kampanie i czekasz na rozliczenie konta z wydatków. Po rozliczeniu zmieniają formę płatności na przedpłatę.

Wada? Musisz zatrzymać kampanie.

Drugie rozwiązanie. Musisz wpłacić bodajże dwukrotność wydatków (dopytaj na infolinii) i na działającej kampanii jest dokonywane rozliczenie konta i zmiana na przedpłatę.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Pomimo ustawionych płatności automatycznych możesz to konto "doładować" ręcznie na kwotę jaką chcesz.

Brak włączonych reklam = 0 wydatków = 0 pobranych pieniędzy nawet po 30 dniach. Google nie pobiera pieniędzy za utrzymywanie konta Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭
Hm, no więc jak to jest? Na koncie napisane jest, że
"Automatic payments
(when your balance reaches PLN1,200.00 or 30 days after your last automatic payment, whichever comes first)"

No i właśnie pobrało mi kwotę po miesiącu mimo, że kampanie stały w miejscu. Dlatego chciałbym to zmienić.
Czyli pobiera czy nie pobiera? Emotikon: Mrugający
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Jak miałeś wydatki na koncie to pobierze w dwóch przypadkach:
- przekroczysz 1200 zł
- minie 30 dni od ostatniej płatności nie ważne jaką kwotę wydasz

Jeżeli nie będziesz miał wydatków bo kampanie nie będą uruchomione (czyli saldo 0) nic nie będziesz miał pobrane.

Pobrało Ci teraz bo miałeś jakieś wydatki na koncie - to chyba normalne. Jeśli teraz masz saldo 0 po wpłacie i nie uruchomisz kampanii to nic Ci nie będzie pobierać.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Albo przekraczasz próg (progi wydatków - maksymalnie to 2000 zł) w ciągu 30 dni bądź po 30 dniach rozliczane są środki wydane - nie brane są pod uwagę progi, lecz czas i faktyczne wydatki w tym okresie.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Ok, już rozumiem!
Czyli nie bedzie potrzebna zmiana formy płatności Emotikon: Szczęśliwy

Kwota, którą mi zassał w kolejnym miesiącu to było to co zostało do zapłaty z poprzedniego miesiąca, a nie kolejna przedpłata.
W sumie moja pomyłka, ale przy okazji pomogliscie mi, to ważna wiedza.