Obecnie 269 forumowiczów jest online
Obecnie 269 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszenie konta - sytuacja z "Procesu" Kafki

Nowicjusz ✭

Witam,

Otrzymałem następującego mejla od "specjalistów Google":

> Witamy,
>
> Dziękujemy za cierpliwość podczas realizacji tego procesu. Nasi specjaliści
> ponownie sprawdzili Państwa konto i potwierdzili naruszenie na nim zasad
> AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie
> ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ
> one również zostaną zawieszone.
>
> Nasz zespół pomocy nie będzie mógł podać Państwu żadnych dodatkowych
> szczegółów tego zawieszenia.
>
> Dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość.

Konto nie było używane 4 lata i czuję się trochę, jak w "Procesie" Kafki. Nie wiem w jak straszny sposób naruszyłem zasady, ponieważ nikt nie chce mi odpowiedzieć na to pytanie. Poza tym nie wolno mi tworzyć nowych kont co oznacza, że nie mam możliwości reklamowania się i nawet jakbym chciał się skontaktować to mi nikt nie udzieli dalszych odpowiedzi.

Czy jakiś przedstawiciel albo osoba bardziej zorientowana może mi podpowiedzieć jak mogę uczciwie reklamować się i móc za to zapłacić ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jerzy B
stycznia 2016

Dot.: Zawieszenie konta - sytuacja z "Procesu" Kafki

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jerzy: to, co w tej chwili przychodzi mi do głowy to sugestia, abyś się nie poddawał i podjął kolejną próbę kontaktu z Google opisując jak sytuacja wygląda z Twojego punktu widzenia i podkreślając, że "wszystko co złe dotyczy działań pracownika, który już od 3 lat nie pracuje u Ciebie" (oczywiście o ile to prawda i nie masz podejrzeń, że inny pracownik coś narozrabiał np. rok temu). Zapoznaj się z regulaminami i pokaż to w korespondencji... Pokazuj, że masz świadomość, że to działania Twojego pracownika są przyczyną problemu (że wina jest po Twojej stronie) i równocześnie akcentuj, że teraz chcesz się reklamować zgodnie z zasadami.

Jeśli i to nie pomoże, pozostanie Ci podjęcie współpracy z jakąś agencją - Partnerem Google, której pracownicy będą być może w stanie uzyskać więcej informacji o przyczynach blokady i stać się gwarantami tego, iż w okresie prowadzenia przez nich kampanii dla Ciebie, nie będzie dochodziło do naruszania regulaminu.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭
Wychodzą ż założenia że czytałeś regulamin i wiesz co nabroiłeś Emotikon: Szczęśliwy Przerabiałem sprawę z kontem jednego z klientów i niestety nic się nie da z tym zrobić. Szkoda płakać i tracić czas na rozwiązanie.

Najlepszy Współtwórca
Zastanów się poważnie co robiłeś na koncie - bądź kontach. Takie zachowanie supportu często wynika z nadużyć kuponów AdWords. Bądź innych poważnych łamań regulaminu.

Przemyśl czy to nie dotyczy Ciebie.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
@Patryk, @Dominik ale czy to nie dziwne nieco, że nawet nie można dostać informacji o tym co źle zrobiłem? (ja nie miałem takiej sytuacji, ale tak z boku wydaję się to dziwne)

Najlepszy Współtwórca
zwykłemu włąścicielowi konta nie mówią - wiem, że to nie jest fair, ale sam właściciel konta powinien wiedzieć co jest nie tak.

A np. skąd ja wiem, że to może być problem z kuponami? Bo jak Klient kilku Klientów zgłosiło się z podobnymi problemami w uzyskaniu informacji to ja jako agencja kontaktowałem się z Google - i wtedy można nieco inaczej porozmawiać z supportem i przeważnie były to problemy z kuponami.

Także w pewien sposób temat jest rozgryziony pod względem "co oznacza dane zachowanie supportu"?

Ale również jestem za tym, żeby nawet w takich przypadkach Google jasno mówiło o przyczynach.

Natomiast Maciek zauważ, że np. z mojej strony była sugestia dla zakładającego temat, że mogą to być kupony. Nadal czekam na informację od Jerzego tu na forum i...

W takim przypadku problem może być o wiele bardziej złożony, ale nigdy nie sugeruje tego rozwiązania jako odpowiedź na takiego posta. Celowo pokazuje gdzie może być problem i czekam na odpowiedź.

Jeśli będzie to kwestia, nigdy na koncie nie używałem kuponu itp. to jestem gotów pomóc.

Ale jeśli Jerzy wie gdzie popełnił błąd to możliwe, że nie pojawi się już tutaj.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
a może celem jest to, żeby kuponom złego PR-u nie robić... ciężko mi się doszukać czegoś bardziej sensownego

Najlepszy Współtwórca
ale kupony to samo zło... ale ludzie nie mają pojęcia o zasadach bo im nikt o nich nie mówi, dlatego nigdy nie "oddałem" kuponu Klientowi

Ale wiemy, że takie kupony są po prostu rozdawane bez informacji o zasadach.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Wystarczy, że Jerzy w czasie 4 lat niekorzystania z własnego konta "przetestował usługi" trzech pseudo-agencji, z których każda wykorzystała w jego imieniu kupon... Efektem może być blokada na wszystkie konta związane z domeną/danymi firmy - w tym na stare konto.

Rzeczywiście bez odpowiedzi Jerzego możemy tylko zgadywać, gdzie leży problem i przyłączyć się do narzekania Emotikon: Mrugający Poczekajmy więc na jakiś głos od niego.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zapomniałem zaznaczyć opcji powiadomienia o nowych odpowiedziach w w wątku i niestety dopiero teraz przeczytałem wasze odpowiedzi. 4 lata temu nasz pracownik za pewne mógł bawić się kuponami w celach testowych i chyba stąd te problemy. Przez ostatnie 4 lata nie korzystałem z reklamy w Adwords ani z kuponów oraz usług "agencji" w celu reklamowania się w Adwords. W tym miesiącu chciałem ponownie skorzystać z usług Adwords, ale niestety wydarzyła się powyższa historia.

Czy możecie mi podpowiedzieć jak można wyjść z tej sytuacji, ponieważ jest ona dość absurdalna ? Czy za jakieś moim zdaniem niewielkie przewinienia ponad 4 lata (03.2011) temu moja firma ma dostać dożywotniego bana na reklamę w Adwords ? 

Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jerzy B
stycznia 2016

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Jerzy: to, co w tej chwili przychodzi mi do głowy to sugestia, abyś się nie poddawał i podjął kolejną próbę kontaktu z Google opisując jak sytuacja wygląda z Twojego punktu widzenia i podkreślając, że "wszystko co złe dotyczy działań pracownika, który już od 3 lat nie pracuje u Ciebie" (oczywiście o ile to prawda i nie masz podejrzeń, że inny pracownik coś narozrabiał np. rok temu). Zapoznaj się z regulaminami i pokaż to w korespondencji... Pokazuj, że masz świadomość, że to działania Twojego pracownika są przyczyną problemu (że wina jest po Twojej stronie) i równocześnie akcentuj, że teraz chcesz się reklamować zgodnie z zasadami.

Jeśli i to nie pomoże, pozostanie Ci podjęcie współpracy z jakąś agencją - Partnerem Google, której pracownicy będą być może w stanie uzyskać więcej informacji o przyczynach blokady i stać się gwarantami tego, iż w okresie prowadzenia przez nich kampanii dla Ciebie, nie będzie dochodziło do naruszania regulaminu.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Dokładnie tak jak pisze Marek. Najpierw spróbowałbym uzyskać informacje co jest przyczyną zablokowania konta. Wtedy można w jakiś sposób się bronić... teraz co im powiesz? Że korzystałeś z kuponów... a zawieszenie może być z zupełnie czegoś innego Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak