Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszenie konta bez powodu - pilnie potrzebna pomoc!

Nowicjusz ✭

Witam,

wspólnie z zespołem bierzemy udział w konkursie Google Online Marketing Challenge.

Nasze konto zostało zawieszone tuż po przyznaniu środków konkursowych (250$), które z tego co do tej pory zrozumiałem, są traktowane przez system tak samo jak kupon bonusowy na start. Na koncie nie mieliśmy jeszcze żadnej utworzonej kampanii.

"Twoje konto Google AdWords zostało zawieszone, ponieważ informacje rozliczeniowe na tym lub powiązanym koncie nie mogły zostać zweryfikowane."

Pierwotnie faktycznie nie mieliśmy podanych danych rozliczeniowych firmy (**bleep**) i domyślamy się, że to z tego powodu konto zostało zawieszone w momencie zakredytowania.

Jednak po naprawieniu tego błędu i podaniu wszystkich możliwych informacji rozliczeniowych, konto wciąż jest zawieszone, wciąż otrzymujemy te same automatyczne odpowiedzi mailowe, wciąż nie możemy porozmawiać na infolini z działem obsługi, gdyż po wpisaniu ID klienta automatyczna sekretarka informuje nas, że mamy zawieszone konto i tyle.

Co możemy zrobić w tej sytuacji? Prosimy o pilną pomoc w tej sprawie, ponieważ nie możemy kontynuować naszego udziału w konkursie, konto wisi zawieszone od 4 dni i nic w tej sprawie nie rusza się do przodu.

P.S.

Konto adwords zostało założone na niedawno założone konto gmailowe, bez historii. Czy to może być przyczyną? (System broni się przed praktykami typu nieuczciwe ponowne wykorzystywanie kuponów?) Jeśli tak, to chyba powinna jednak być jakaś furtka, jakiś kontakt, który rozważa sytuacje indywidualne i może z palca konto odblokować...

Bardzo prosimy o pomoc w tej sprawie.

Dot.: Zawieszenie konta bez powodu - pilnie potrzebna pomoc!

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Szkoda, że napisałeś o sprawie w piątek wieczorem. Pomoc Google pracuje pn-pt więc w weekend raczej nic nie da się zdziałać.

Jeżeli uzupełniliście dane rozliczeniowe prawidłowymi danymi, zgłoście do ponownego rozpatrzenia tutaj. Rozpatrzenie może jednak zająć kilka dni... i to roboczych...

Pewnie najszybciej byłoby założyć nowe konto AdWords, poprawnie skonfigurować i przypisać kupon konkursowy. Możecie spróbować tak uczynić jednak jeżeli już przesłaliście ID konta do konkursu i wpisaliście kupon, to może być za późno.

Z tego co pamiętam procedura zakładania konta w GOMC odbywa się co najmniej kilka tygodni przed startem kampanii więc macie jeszcze czas. W międzyczasie lepiej skupić  się na raporcie wstępnymEmotikon: Szczęśliwy

Poszukajcie pomocy na forum i napiszcie maila na adres konkursowy.

Jeżeli chcecie mogę zajrzeć do konta i spróbować coś zaradzić, jadnak zastrzegam że musiałbym to potem opisać w tym wątku.

Nowicjusz ✭

Hej,

dzięki za odpiedź.

No właśnie już kilkukrotnie zgłaszaliśmy do ponownego rozpatrzenia, i wpierw otrzymujemy od razu potwierdzenie, że konto jest niby podczas sprawdzania, a godzinę, czy dwie później otrzymujemy w kółko tą samą automatyczną odpowiedź, że w wyniku kontroli zostały wykryte niezgodności i konto jest zawieszone.

Po tej drugiej odpowiedzi nie wygląda już na to, żebyśmy mieli na co czekać. I tak w kółko.

Nasze konto niestety zostało zawieszone tuż po przyznaniu środków. A przyznanie środków odbywa się dopiero po załadowaniu raportu wstępnego. Dlatego teraz stoimy w miejscu.

Teoretycznie zastanawiamy się nad ponowną rejestracją w konkursie, ale wolimy potraktować to jako ostateczność, ponieważ wgraliśmy już raport wstępny i podaliśmy wszystkie dane.

Dzięki za poradę, zaraz napiszę maila na adres konkursowy. Na forum niestety nic nie ma, w wątku, w którym ktoś miał taki sam problem widnieje brak odpowiedzi.

A gdybyś zajrzał do konta i spróbował coś pomóc, to co dokładnie chciałbyś tu później opisać? Zależy nam przede wszystkim, żeby firma, z którą współpracujemy, nie miała później powodów do niezadowolenia.

Wszelkie poufne informacje pozostają poufne. Na forum próbujemy rozwiązywać problemy i zostawiać metody rozwiązań dla innych użytkowników. Chodzi o to by w przyszłości użytkownicy AdWords mogli szybko rozwiązać znane kłopoty. Także w wątku pojawiłby się jedynie ogólny opis rozwiązania kłopotu, bez danych niejawnych.

Jeżeli nie uda mi się zdziałać nic bezpośrednio, mogę zgłosić sprawę do Google nieco innym kanałem. Zwykle przyśpiesza to  sprawę.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

To super, to czego od nas potrzebujesz, żeby działać?

Dzięki wielkie za poświęcenie czasu na tą sprawę.

[ Edytowane ]

Wysłałem zaproszenie do konta. Zatwierdź w zakładce Moje konto/Dostęp do konta.

Nowicjusz ✭

ok, done. Czekamy na sygnał Emotikon: Szczęśliwy