AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

ZAWIESZONE KONTO, NIE DO KOŃCA WIADOMO ZA CO

Nowicjusz ✭

Witam

Mam problem otóż konto zostało zawieszone. Wcześniej kampania wstrzymana. Było to wynikiem posiadania wirusa na witrynie czego udało mi się ustalić póki konto było wstrzymane ale kontakt z doradcami normalny. Okazuje się ze poprosiłem o pomoc fachowca który przeskanował mi stronę kilkukrotnie różnymi antywirami usuną kleszcza a mimo wszystko nadal nie chcą mi odwiesić strony. Nie wiem czego to jest wynikiem i którą zasadę tym razem naruszam. Sugeruje się że konto zostało zawieszone przez wirusa ale też tego do końca nie mam pewności. Od momentu zawieszenia konta "od tak" nie mogę się z nikim skontaktować w tej sprawie z zespołu google. Chat- wyłączony, Infolinia - odpowiada automat, Emaile - odpowiada automat. W płatnościach mam grubą nadpłatę, kampanii nie zmieniałem od bodajże roku albo dwóch. Nie ma nawet chęci do pomocy ze strony google ze wskazaniem konkretnie co jest nie tak mimo że formularze z prośbą o odwieszenie wysyłałem kilkukrotnie. Może ktoś pomoże?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Czy zgłaszałeś ponowne sprawdzenie strony w Google Search Console? Jeśli nie, to sugeruje tam zgłosić prośbę o sprawdzenie strony. Sądzę, że po pozytywnym zweryfikowaniu, że wszystko jest konto powinno być odwieszone, a jeśli nie to będziesz miał duży argument w rozmowie z Supportem AdWords.

Infolinia - co to znaczy, że odpowiada automat? 

Kolejna sprawa to "kampanii nie zmieniałem od bodajże roku albo dwóch". Sugeruje wprowadzić zmiany, ponieważ wiele się zmieniło w kwestii kampanii AdWords jak chociażby teksty reklamowe są obszerniejsze. Weszły nowe rozszerzenia reklam, a to wszystko powoduje poprawę Wyniku Jakości, więc na pewno przyda się zrewidować ustawienia kampanii.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Zgłaszałem pod linkiem https://support.google.com/adwords/contact/pf_suspended

Jeżeli chodzi o infolinie to po wpisaniu ID odpowiada kobiecy głos z automatu który każe mi doprowadzić konto do zasad opisanych w regulaminie i tak dalej i tak dalej po czym z tego co pamiętam się poprostu rozłącza. Po przekierowaniu od konsultanta bez wpisywania wcześniej ID jest to samo. Doszło do takiego paradoksu że założyłem drugie konto z innym ID żeby połączyć się z odpowiednim działem w sprawie zablokowanego konta. Kobieta powiedziała że na jej oko strona jest już ok i żebym wysłał jeszcze raz prośbę o weryfikację i odwieszenie a odpowiedni dział się tym zajmie. Decyzja była odmowna. Było to około 2 tygodnie temu. Potem strona jeszcze raz została przeskanowana innym antywirem i znowu prośba o weryfikację i znowu odmowa. Jeżeli chodzi o emaile i resztę jest to samo. Czyli automat i nie wiadomo co masz poprawić.

Najlepszy Współtwórca

Czy masz założone konto Google Search Console? Jeśli są problemy z wirusami, to tam powinieneś mieć komunikaty i przykłady podstron - ale trzeba wziąć pod uwagę, że to mogą być klasyczne wrzutki na serwer, jeśli stronę masz np. na wordpressie.

Czy ktoś dokładniej sprawdzał pliki na serwerze? Nie programem antywirusowym, tylko ręcznie sprawdzić rozmiary plików i ich zawartość jak i zawartość po prostu folderu ze stroną, czy nie ma tam dodanych plików.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@Sławomir K to doprowadź jak wujek dobrze radzi :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Proszę o merytoryczne radyEmotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭

Po za tym. Zajrzyj na forum dla webmasterów, tam więcej w sprawie wirusów i odwieszania Ci poradzą :-)

https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz