Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyklikiwanie naszych reklam.

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie , mamy problem z wyrafinowanymi działaniami konkurencji. Do tej pory klikał w nasze reklamy z dynamicznych IP , przechodził na następne podstrony , używał różnych przeglądarek oraz czyścił cookie zapewne programami typu CC cleaner.  wykluczyliśmy Warszawe i Kraków ustawiliśmy konwersje celu no i sprawa ucichła , system zaczął ładnie wyłapywać lewe kliki , cały miesiąc był spokój do teraz gdy znów lewe kliki zaczęły napływać tylko nie bardzo potrafię zrozumieć jakie działania teraz podejmuje ... W najgorszym wypadku wykluczymy całkowicie T mobile ale może jest inne rozwiązanie ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Dot.: Wyklikiwanie naszych reklam.

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭
Miałam podobną sytuację, ewidentne działanie konkurencji potwierdzone różnymi wskaźnikami, niestety klient nie zainstalował analyticsa pomimo wezwań. Zgłosiłam to komunikatem do pomocy Google i dowiedziałam się, że jak nie mam IP z których są złe kliknięcia to nic nie mogą zrobić. Trochę mnie to przeraziło, że jeśli nie podam IP na tacy to... jest jak jest.
ps:
A w czym pomaga w takiej sytuacji ustawienie konwersji celu?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
czerwca 2016

Najlepszy Współtwórca

Najlepszy Współtwórca
Piotr jak widzisz temat wyklikiwania reklam stał się źródłem utrzymania co niektórych. Dlatego fajnie by było, gdyby Google zajęło się tym troszkę inaczej, bo będzie coraz ciężej z takim podejściem firm, które na wyklikiwaniu chcą zarabiać.

A traci również Google bo ludzie będą od AdWords odchodzić bo nie będzie opłacalne. Mówienie, że google zwraca za nieprawidłowe w tym przypadku jest niedopuszczalne.

Adam D sugeruje takiego delikwenta zgłaszać do supportu google z prośbą o przyjrzeniu się jego działaniu.

Piotr jeszcze jedno. Zgłosiłem post addword k jako spam z nieodpowiednią stopką. Nawet jeśli jest ona zgodna z regulaminem, to ze względu na działalność tego delikwenta nie powinniśmy dawać mu szansy reklamować się tutaj!
Dominik Myślak