Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wycofanie środków - trwa w nieskończoność

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
WitOm, Google robi wszystko, jeszcze brakuje lotów w kosmos...jednakże istnieje pewien fenomen zabawny w tym całym pięknie Googla: jak zwykle i wszędzie, biurwy z działu księgowości są tu wielką, ołowianą kulą u nogi Googla. Otóż rzecz niebywała. Żeby wycofać środki to trzeba wysłać FAX (naprawdę żałuję, że nie metodą gołębia pocztowego). Dobra, pal licho jak ktoś fax nie ma, może poszukać miejsca w którym wyśle, np. pynkt gzero. W moim przypadku, mija chyba miesiąc a ja nie mam środków zwróconych. Wypełniony formularz x2 wysłałem na odpowiedni fax, wcześniej orając formularz pod kątem poprawności jegoż wypełnieniaż i co? Nadal czekam i nic. Mało tego. Nie jestem w stanie nigdzie sprawdzić statusu przetwarzania tego "zlecenia". Szkuoda. Szczególnie w dobie Google Wallet szkuoda. Wiem wiem, wiąże się to z optymalizacją podatkową - szkoda tylko, że trzeba tyle czekać. Norrrrrmalnie tutaj jakość i poziom jest równy epoce Buchaltera w DOS. Ps. A kto wie? Może cuś nie tak zrobiłem i nie mam info? NIC nie wiadomo - no bo szło to faksem, żadnego sprawdzania statusu realizacji ani nic. Maszkara.
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian K
września 2015

Dot.: Wycofanie środków - trwa w nieskończoność

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

No jasne, że konto będzie dostępne - prawidłowo. Oczywiste, tak czytałem również. 

Co do aktywnych kampanii to nie mam aktywnych żadnych i nie sądzę, żebym łamał zasady. 

No nic, spróbuję napisać na czacie jak Bogumił zasugerował, może coś pomoże przyspieszyć albo chociaż dowiedzieć się co się dzieje.

EDIT:

Rezultatem czatu (trafiłem na polaka) był mail, w którym podana była informacja, że nie trzeba wysyłać faxu, można wniosek złożyć przez formularz na stronie: https://support.google.com/adwords/contact/refunds_form a środki zostaną zwrócone w ciągu max 3 tygodni (nie kilkanastu). 

Nieźle Emotikon: Szczęśliwy Całe Google Emotikon: Szczęśliwy 

EDIT2:
Google zwróciło już 03.08.2015 środki - nie wiem, z 2 dni robocze po wypełnieniu formularza elektronicznego. Zdaje się, że moje narzekania były uzasadnione i przeprowadzone pod konie fazy prac nad nowym systemem - wniosków o zwrot elektronicznych a nie faksem (lol). Brawo Google - śmiem sądzić, że za 50 lat jak tak dalej będzie staniesz się Monarchią. To jest jakość usług. Zawsze odpowiedź, zawsze najwyższa kultura, zawsze genialne rozwiązania. 

Pozdrawiam!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że czytałeś jak postępować, gdy chce się zlikwidować konto - pamiętaj, że ono zawsze będzie dostępne i będzie można je aktywować.

Pytanie czy masz aktywne kampanie? To może brzmi banalnie, ale może nie wstrzymałeś ich i konto ne możę być rozliczone.

Drugą przyczyną może być jakieś łamanie zasad, które mocno wydłuża proces zwrotu środków.
Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭
Krystian, miałem sytuację podobną do Twojej. Kliknij na pomoc/chat na żywo/billing and payment i opisz sytuację. W moim przypadku - pomogło.
________
Booguś
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian K
września 2015

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

No jasne, że konto będzie dostępne - prawidłowo. Oczywiste, tak czytałem również. 

Co do aktywnych kampanii to nie mam aktywnych żadnych i nie sądzę, żebym łamał zasady. 

No nic, spróbuję napisać na czacie jak Bogumił zasugerował, może coś pomoże przyspieszyć albo chociaż dowiedzieć się co się dzieje.

EDIT:

Rezultatem czatu (trafiłem na polaka) był mail, w którym podana była informacja, że nie trzeba wysyłać faxu, można wniosek złożyć przez formularz na stronie: https://support.google.com/adwords/contact/refunds_form a środki zostaną zwrócone w ciągu max 3 tygodni (nie kilkanastu). 

Nieźle Emotikon: Szczęśliwy Całe Google Emotikon: Szczęśliwy 

EDIT2:
Google zwróciło już 03.08.2015 środki - nie wiem, z 2 dni robocze po wypełnieniu formularza elektronicznego. Zdaje się, że moje narzekania były uzasadnione i przeprowadzone pod konie fazy prac nad nowym systemem - wniosków o zwrot elektronicznych a nie faksem (lol). Brawo Google - śmiem sądzić, że za 50 lat jak tak dalej będzie staniesz się Monarchią. To jest jakość usług. Zawsze odpowiedź, zawsze najwyższa kultura, zawsze genialne rozwiązania. 

Pozdrawiam!