AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 178 forumowiczów jest online
Obecnie 178 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wsiąkły mi pieniądze za kampanię

Nowicjusz ✭ ✭

Witam. Chciałbym przedstawić swój problem. Nie wiem czy nie panikuję i czy nie powinienem jeszcze poczekać, ale w każdym razie napiszę.
Otóż stworzyłem swoją pierwsza kampanie reklamową, film z YouTube -> Promuj.
Przeznaczyłem na to pewną kwotę, idąc dalej, wybrałem formę przelewu. Nie użyłem karty, po prostu sam zdecydowałem sie wyłącznie przelać odpowiednią kwotę by nie popełnić błędu żadnego. Dostałem w międzyczasie informacje na maila, że nei zaakceptowano miniatury mojego filmu. Okej, zmieniłem ją. Jest już inna, żadnej informacji akceptujaćej tym razem nie dostałem więc uznaję że po prostu bez słowa, tym razem miniaturę zaakceptowali.
Nazwałem też swoją kampanię odpowiednio. Ale ta nazwa zniknęła. Proszę na to zwrócić uwagę. Nazwałem swoją kampanię i nigdzie potem nie mogę odnaleźć tej samej nazwy. Nie wiem, nie znam się, Google pewnie coś tutaj znowu namotało z nazewnictwem i nawigacją. Wszak - informuję jakby miało to pomóc. No i minęło już kilka dni. Wchodzę teraz na swój profil i nadal widnieje mi czerwony pasek z informacją o tym, że przelewu nie otrzymali. Mam się martwić czy nie? Kilka dni już minęło, co z moją kampanią?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartek B
września 2015

Dot.: Wsiąkły mi pieniądze za kampanię

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Być może poprostu masz dwa konta Google i pod nimi dwa konta AdWords. Wejdź na YouTube i zobacz na jakim koncie Google jesteś zalogowany. Spróbuj zalogować się na tych danych do AdWords.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Kilka dni tzn. ile? Przelew księgowany jest do 3-5 dni roboczych - zawsze jest szybciej.

Skąd wziąłeś dane do przelewu?
Dominik Myślak

Jeżeli to kampania wideo, poszukaj jej pod "Wszystkie kampanie wideo", jak poniżej:

adwords-wideo.png

link do grafiki

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, przelew wyszedł dnia 21. A dziś jest 27. Dane do przelewu dostałem od Google. Jak to skąd? Mam "coś" pod wskazanym przez Ciebie napisem po lewej stronie. Ale pasek u góry informuje o tym, że pieniądze nie dotarły. Dlaczego?

Co mam o tym myśleć?

http://i.imgur.com/23bM7Rq.png

[ Edytowane ]

Skoro wysyłałeś w poniedziałek, to nie minęło jeszcze 5 dni roboczych. Poczekaj cierpliwie do wtorku, jeżeli nadal nie będzie środków napisz do pomocy Google.

W międzyczasie zajrzyj do płatności. Czerwony pasek czasem jest nieaktualny.

platnosci.png

link do grafiki

Najlepszy Współtwórca

Bartku zapytałem o dane do przelewu bo zdarzylo mi się raz czy dwa, że ktoś znalazł dane do przelewu w internecie (innego konta, a nie był tego świadomy) i wpłacił pieniążki na te dane.

Jeśli wszedłeś na zakładkę płatności >> dokonaj płatności i wybrałeś przelew wyświetliły Ci się dane do przelewu z jakich powinieneś skorzystać.

Poczekaj do wtorku jak sugeruje Krzysztof. Minie wtedy 5 dni roboczych. Jeśli środków nadal nie będzie to pierwszy telefon do banku, a później do google.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za pomoc. Na pewno przelałem pieniądze na właściwe dane. Nikt mnie nie oszukał, dbam o takie rzeczy. Co więcej, na danych przelewach w moim banku internetowym widnieje nawet logo "Google" - także numer konta pewnie jest im znany (wyświetla się dodatkowo znak graficzny odbiorcy przelewu i jest to Google). Odnośnie tych "Możliwości" to ja tam widzę takie coś jedynie:

http://i.imgur.com/aF5MEsM.png

Czyli czekać do wtorku mam, tak? Dobrze. Ale na bank nigdy nie narzekałem, więc to na pewno nie jego wina. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Płatność do Google to przelew krajowy. Zazwyczaj taki przelew księgowany jest w banku odbiorcy w tym samym lub następnym dniu. Jednak to tylko część operacji. Druga część to zidentyfikowanie i zaksięgowanie kwoty na właściwe konto AdWords. Zazwyczaj ta operacja zajmuje najwięcej czasu. Do tego konieczny jest unikalny dla każdego konta AdWords nr rachunku. Dodatkowo w tytule płatności warto podać ID konta AdWords. W razie wysąpienia problemu, łatwiej potem odnaleźć i zidentyfikować płatność.
Jeśli przelew nie trafi w ciągu 5 dni na Twoje konto AdWords wypełnij formularz pod adresem:

https://support.google.com/adwords/contact/pd_bt_ref

Wysłanie go uruchamia procedurę dochodzenia płatności z danymi wystarczającymi do odnalezienia przelewu lub zidentyfikowania przyczyny braku księgowania. Oczywiście wcześniej , jak poradził Krzysztof, zweryfikuj czy w banku wszystko poszło ok.

Nowicjusz ✭ ✭
Jest już 23:00 godzina, we wtorek. A wciąż nie widzę aby coś się zmieniło na stronie AdWOrds. Wciąż istnieje ten czerwony komunikat. Takie rzeczy jak zgubienie mojego przelewu nie zachęcają do korzystania z ich usług. I zamiast cieszyć się reklamą swojego filmu w siecie teraz będę się przebijał przez tuziny podstron i wypełniał wnioski Z WINY GOOGLE. Ostatni raz decyduję się na taką reklamę w takim układzie. Jak tak ma to wyglądać to dziękuję bardzo...

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Właśnie dostałem taką informację na maila od AdWords:

"Witamy,

Informujemy, że saldo konta Google AdWords jest bliskie wyczerpania. Środki pozostałe na aktywność reklamową: 7,09. Po wyczerpaniu tych środków wyświetlanie reklam zostanie wstrzymane do chwili uzupełnienia środków.
Aby dokonać płatności i zachować ciągłość wyświetlania reklam, wykonaj następujące czynności:
1. Zaloguj się na konto AdWords na https://adwords.google.pl 2. Kliknij kartę "Płatności".
3. Kliknij przycisk "Dokonaj płatności".
4. Dokonaj płatności zgodnie z instrukcjami.
"

Czyli wychodzi, że jednak z mojej puli pieniędzy wyświetlane są reklamy, tak?
Ale w takim razie dlaczego jak wchodze w to AdWords to nadal widze wielgaśny, czerwony pasek z informacją iż nie dostali ode mnie płatności? Wybaczcie, ale ja tego nie rozumiem.
Może pokierujecie mnie gdzie mam się udać, do której ich podstrony by móc zobaczyć jak przebiega moja kampania reklamowa? Ja z tego co widzę kompletnie nic nie rozumiem. Jest to nie do ogarnięcia. Google podaje mi SPRZECZNE informacje.

http://i.imgur.com/LjDNDNs.png

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Bartku po pierwsze sugeruje zadzwonić na infolinię Google AdWords.pod numer 800 702 380. Tu na pewno wyjaśnią sprawę, czy na konto w ogóle trafiły środki.

Po drugie jeszcze raz zadam pytanie. Skąd wziął Pan dane do przelewu? Nie odpowiedział Pan na moje poprzednie pytanie. Lech wyjaśnił jak to działa i wspomniał, że przelew powinien trafić na Pana subkonto, ale żeby tam trafił to musi Pan przelać środki używając odpowiednich danych z Pana konta. Do tych danych może się Pan dostać klikając w trybik z prawej strony. Rozwinie się lista - proszę kliknąć Płatności.

Następnie dokonaj płatności i wybierając formę płatności jako przelew otrzymuje Pan wszystkie potrzebne dane do przelewu. Czy tak uzyskał Pan dane do przelewu? Czy skorzystał Pan z jakichś danych z internetu?

Każdy użytkownik ma swoje subkonto o indywidualnym numerze. Jeśli skorzystał Pan ze swoich danych z konta to pozostaje jedynie zadzwonić do supportu i dowiedzieć się co się dzieje z kontem.

Edytowane: Przepraszam znowu nie zauważyłem na jakim mailu jestem zalogowany do Google. Kłania się Pogotowie

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam. Tak jak już pisałem, nie wykonałem przelewu na jakieś dane znalezione w internecie. Wszystko odbywało się przez stronę Google AdWords (przekierowanie z YouTuba. Na YouTube przy filmie dałem "edytuj -> promuj" i wskoczyło AdWords). Numer do wpłaty został mi udostępniony przez AdWords. Jestem na 100% pewny że wykonałem przelew poprawnie i na dobry numer konta. Pamiętam to jak dziś, postępowałem zgodnie ze wskazówkami AdWords.

Co więcej, dostałem odpowiedź od AdWords w tej sprawie, która brzmi:

"Numer subkonta, na który wpłacili Państwo pieniądze połączone jest z kontem AdWords o numerze xxx-xxx-xxxx. Niestety nie możemy przenieść kredytu z jednego konta na drugie ponieważ część kredytu została już wydana."

Co mam w tej sytuacji z tej informacji wywnioskować? Przez kogo niby została wydana (i na co?) jakaś "część kredytu", którą oni to wymagają do przeniesienia? Nic z tego nie rozumiem. Kto wydał jakieś pieniądze? I na co? Dzwoniłem do Google AdWords ale już jest "poza ich godzinami pracy". Więc niczego się nie dowiedziałem.

Jednak jeśli jest ktoś tutaj w stanie odpowiedzieć mi na pytanie co znaczy enigmatyczna odpowiedź od AdWords to będe wdzięczny. Prosiłbym o wyjaśnienie, jeśli można. Dzięki z góry.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Wiadomość skasowana.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartek B
września 2015

Być może poprostu masz dwa konta Google i pod nimi dwa konta AdWords. Wejdź na YouTube i zobacz na jakim koncie Google jesteś zalogowany. Spróbuj zalogować się na tych danych do AdWords.

Najlepszy Współtwórca
Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, że Google podało Ci złe dane. Jeśli tak jest to musisz to udowodnić i jak najbardziej dochodzić swoich racji, ale...

Czy nie możesz podesłać potwierdzenia dokonania przelewu? Czy możesz od nich uzyskać informacje, że posiadasz takie i takie konto adwords i na nie chciałeś wpłacić środki? Po numerze subkonta sądzę, że mogą dojść do tego gdzie trafiły w ogóle pieniądze.

Procedura, którą opisują w mailu jest jak najbardziej prawidłowa - tzn. uskuteczniana w google. Jeśli środki trafiły na złe konto i nie rozpoczęło się ich wydawanie to można je przenieść na inne konto. W przypadku rozpoczęcia wydatków nie ma takiej możliwości.

Daj znać jak się zakończyła sprawa. Sugeruje również przejść tą samą ścieżkę jeszcze raz i robić screeny, aby podesłać je do Google. Porównaj wtedy numery kont na jakie trzeba wpłacić środki.

Może w danym momencie byłeś zalogowany na innym mailu do jakiegoś produktu google i przekierowało Cię na jakieś inne konto?
Dominik Myślak