AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Witam ustawilem budżet na 10zł a mam łączny koszt po 2 dniach 2700zł

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Ustawilem budżet na 10zł na 2 tygodnie a wyskakuje mi łączny koszt po 2 dniach 2700zł Emotikon: Szczęśliwy) jak to mozliwe chyba błąd systemu ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław M
września 2015

Dot.: Witam ustawilem budżet na 10zł a mam łączny koszt po 2 dniach 27

Nowicjusz ✭ ✭
Już wszystko wiem gogle nie opanowało wyświetleń przesadzili o jakies 150000 Emotikon: Szczęśliwy
dostałem Zwrot za nadmiarowe wyświetlenia 2 786,22 zł najpierw naliczyli później zwrócili i końcowy koszt to 1.98zł Emotikon: Szczęśliwy) pozdrawiam i dziekuje za pomoc bo na początku trochę się zmarszczyłem kwotą . By by

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭ ✭
dodam ze mam płatność manualną wiec te 10zł wpłaciłem ruszyła kampania i wyskoczyło nagle w adwords 140000 wyświetleń reklamy za 0,71 gr dziennie budżetu Emotikon: Szczęśliwy)) o co kaman

Wschodząca Gwiazda
Najprawdopodobniej Twoje kierowanie reklam jest zbyt szerokie. Jaki typ kampanii prowadzisz?

Jeżeli ustawiłeś budżet dzienny na poziomie 10zł to nie zostaniesz obciążony większą kwotą niż 12zł/dzień.
Po zalogowaniu na swoje konto AdWords kliknij w prawym górnym rogu ikonę koła zębatego, wybierz płatności i tam będą widnieć rzeczywiste kwoty obciążające Twoje konto.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Nie kierujesz czasem reklam na sieć reklamową? Wybrałeś CPC (koszt za kliknięcie) czy CPM (koszt za 1000 wyświetleń)?
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Podejrzewam że to chodzi o kampanię wideo utworzoną przez kreator w YouTube.

Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tą płatnością 10zł, ale w tym kreatorze faktycznie jest tak, że określamy budżet na całą kampanię. Czyli maks co powinieneś zapłacić to 0,88gr./dzień i 10zł w ciągu 14 dni. Sprawdź kwoty obciążeń w płatnościach, tak jak pisałem wcześniej.

Kiedyś był już na forum opisywany podobny przypadek:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/P%C5%82atno%C5%9Bci-Jaka-jest-rzeczywist...
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Również skojarzyłem ten temat

Cytat z niego od właściciela wątku:

"Dzwonił dzisiaj do mnie gościu z Irlandii, bo wczoraj wysłałem mail o zmiane formy płatności z auto na manualna. Zadałem facetowi więc pytanie dlaczego w rubrykach "wszystkie kampanie video" wyświetla sie po dwóch dniach kwota 113 zł ? Dla ścisłości, zadawałem to pytanie kilkakrotnie a on cały zcas zmieniał sens naszej konwersacji. Zapytałem więc czy ma dostep do mojego konta, oczywiście ma, więc poprosiłem aby wszedł w rubryke "wszystkie kampanie wideo". I faktycznie ujrzał w końcu sens rozmowy o który starałem się pytać ponad 10 min, a że jestem cierpliwy to powoli mnie krew zalewała. Ujrzał więc i poprosił abym poczekał chwile na linii. Po jego konsultacjach stwierdził, że czasem tak sie zdarza, że to dlatego że to nowy filmik, ze ma bardzo duzo wejść, i tak zostało jnalicozne w tej rubryczce ale jak stwierdził mam sie nia nie sugerować ! Co najśmieśniejsze, dokładnego wyjaśnienia również nie otrzymałem. Czy to oznacza,że wyjaśnienia nie ma ? "

Dodatkowo Tomek zauważył, że może reklama emitowana jest na wszystkie kraje i języki. Sprawdź u siebie bo pewnie też tak masz. Zmień na Polskę i język polski.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Toto jest kampania wideo w ustawieniach caly swiat i all hezyki co najlepsze z 10zl zostalo mi jeszcze kolo 7 na cala kampanie jaj to sie skonczy to wam napisze moze mnie z torbami nie puszczą Emotikon: Szczęśliwy)) pozdr

Wschodząca Gwiazda
Czyli jest tak, jak napisałem. Dziennie zeszło Ci z konta maks. 120% dziennego budżetu.
Z torbami Cię na pewno nie puszczą, tym bardziej, że zrobiłeś przedpłatę przelewem na konto, więc możesz spać spokojnie.

Jedyne co się stanie to będzie ograniczona ilość wyświetleń reklamy, jak algorytm już "załapie" o co chodzi Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast zdecydowanie dobrym pomysłem jest zawężenie kierowania reklamy.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Masz racje robiłem to pierwszy raz i łapie doświadczenie Emotikon: Szczęśliwy dodam że mam wrażenie że już moja kampania stanęła w miejscu był pierwszy strzał i koniec mimo że kasa w budżecie jest.

Kampania

Zmień stan...

Więcej działań...

Kampania Stan Budżet Wyświetlenia Obejrzenia Śr. CPV Łączny koszt Kliknięcia Procent odtworzenia
25% 50% 75% 100%

Kampania nr 1 Wyświetla się 0,71 zł/dzień 154 515 91 936 0,03 zł 2 787,47 zł 1 084 99% 96% 90% 61%
Łącznie – wszystkie kampanie wideo oprócz usuniętych 154 515 91 936 0,03 zł 2 787,47 zł 1 084 99% 96% 90% 61%
Łącznie – wszystkie kampanie wideo 0,71 zł/dzień 154 515 91 936 0,03 zł 2 787,47 zł 1 084 99% 96% 90% 61%
Łącznie – wszystkie kampanie inne niż wideo 0,00 zł/dzień 0 — — 0,00 zł — — — — —
Łącznie – wszystkie kampanie AdWords 0,71 zł/dzień 154 515 — — 2 787,47 zł — — —
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Przemysław M
września 2015

Nowicjusz ✭ ✭
Już wszystko wiem gogle nie opanowało wyświetleń przesadzili o jakies 150000 Emotikon: Szczęśliwy
dostałem Zwrot za nadmiarowe wyświetlenia 2 786,22 zł najpierw naliczyli później zwrócili i końcowy koszt to 1.98zł Emotikon: Szczęśliwy) pozdrawiam i dziekuje za pomoc bo na początku trochę się zmarszczyłem kwotą . By by