Obecnie 141 forumowiczów jest online
Obecnie 141 forumowiczów jest online
Tutaj uzyskasz pomoc i porady na temat ustawień, nawigacji i rozwiązywania problemów dotyczących płatności i rozliczeń.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

VAT - konto bez działalności

Student ✭ ✭ ✭

Jak to jest z tym VAT-em za adwords ? Przygodę z adwords zaczęłam od przygotowania dla znajomego kampanii, wpłaciłam parę groszy, potem używałam tego samego konta do innych stron również.

Ja nie posiadam Działalności gosp., ani ten znajomy. Więc faktury są z 0% VAT do rozliczenia z ze swoim US.

Czyli co mam zrobić, iść do US i wpłacić 22% VAT który nigdzie nie jest odliczany, a faktury nie są księgowane itd ?

ps. Przy zakładaniu konta podałam, że komercyjnie będę wykorzystywać, bo jednak jakieś tam usługi są reklamowane na stronie, ale bez dz. gosp.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: VAT - konto bez działalności

Najlepszy Współtwórca
Wykorzystanie komercyjne = działalność gospodarcza.
Wtedy Google nalicza podatek VAT w Irlandii (potrąca z wpłąaty) i dostajemy fakturę brutto.

Student ✭ ✭ ✭

Tak by było gdyby była dz. gosp. i VAT EU, ale w tej chwili faktury mają 0% i dopisek *Usługi objęte wycofaniem opłaty – odbiorca musi samodzielnie obliczyć podatek VAT, zgodnie z art. 196 dyrektywy Rady 2006/112/WE.

Najlepszy Współtwórca
Jasne, przepraszam, tak to jest jak się usiłuje robić 2 rzeczy na razEmotikon: Szczęśliwy
Gdzieś uciakło środkowe zdanie.
Gdy wykorzystujemy AdWords niekomercyjnie zaznaczamy "użytek niekomercyjny".
Wtedy Google .....

W obecnej sytuacji, zgodnie z oświadczeniem wykorzystania komercyjnego masz obowiązek rozliczyć ten podatek. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma na to procedury (bo nie prowadzisz działalności) należy:
- zmienić ustawienia na koncie (z udziałem pomocy Google),
- dowiedzieć się czy jest możliwa korekta rozliczeń na koncie AdWords (obawiam się ze mała szansa by zrobić to wstecz),

- dopytać w Krajowej Informacji Podatkowej jak wybrnąć z tej sytuacji.

Student ✭ ✭ ✭

Niestety nie można zmienić konta na niekomercyjne, gdyż jest ono przewidziane tylko do reklam np. blogów jak mi wytłumaczyłą Pani z Google.

Z korektą nie ma problemu tylko muszę znaleźć kogoś kto taką fakturę weźmie swoją działalność Emotikon: Szczęśliwy